Poprzedni artykuł: Jak dodawać elementy vintage do stylizacji modowych? Następny artykuł: Makijaż jak w starożytnym Egipcie

Hybrydy – 5 powodów, dla których warto ich używać

Publikuj,
,

Mój poprzedni artykuł poświęcony był stawianiu pierwszych kroków w manicure hybrydowym. Dziś chciała bym opowiedzieć niezdecydowanym, o korzyściach, jakie płyną z używania lakierów hybrydowych.

1.    Możliwość zapuszczenia paznokci

W mojej ocenie jest to absolutnie najbardziej istotny argument przemawiający na korzyść hybryd. Moim problemem od zawsze były słabe, łamliwe paznokcie. Zdaję sobie sprawę z tego, że czynników mających wpływ na kondycję paznokci jest wiele i że bardzo ważna jest suplementacja. Jednak nie to jest tematem mojego wpisu.

W zapuszczaniu paznokci nie pomaga fakt, że bardzo dużo czasu spędzam w kuchni, częste mycie rąk i przygotowanie jedzenia nie służy dłoniom, podobnie jak wykonywanie pozostałych prac domowych. Ale komu ja to mówię? Z pewnością same wiecie o tym doskonale ;)

2.    Trwały, błyszczący manicure

Manicure hybrydowy uwielbiam za to, że po jego wykonaniu, nie muszę o nim myśleć. Raz nałożony lakier pozostaje z nami nawet do trzech tygodni (ja zmieniam po dwóch ze względu na odrost). Oczywiście warunkiem długotrwałości manicure jest jego poprawne wykonanie, od przygotowania skórek i płytki paznokcia, po odpowiednią aplikację kolejnych warstw produktów.

Paznokcie są przez cały czas ich noszenia idealne i błyszczące, jakbyśmy dopiero wykonały nasz manicure, trzeba się dobrze przyjrzeć, by przekonać się, że mamy go dłuższy czas.

Warto jednak wspomnieć, że aby cieszyć się trwałym i idealnie wyglądającym manicure, należy dobrać odpowiednie produkty do jego przygotowania. Od kiedy stosuję lakiery hybrydowe, miałam okazję przetestować różne marki (wiele jeszcze przede mną) i formuły. Nie wszystkie się sprawdziły, mimo różnych sposobów aplikacji. Jedne lakiery mają zbyt wodnistą formułę, inne zbyt gęstą, nie wszystkie wytrzymywały w nieskazitelnym stanie choćby tydzień. Trzeba mieć to na uwadze poszukując produktu idealnego dla Waszych potrzeb.

3.    Malujesz i robisz co chcesz

Chyba każda z nas, jeśli używała kiedykolwiek tradycyjnych lakierów, zna największą bolączkę z tym związaną. Ręka do góry, która z Was nigdy nie zapomniała o świeżo pomalowanych paznokciach i zniszczyła manicure przez wyschnięciem lakieru? Nie zliczę ile razy mi się to przytrafiło, albo ile razy wydawało mi się, że lakier jest już twardy, a kończyłam z nieestetycznymi odgnieceniami od ubrań, czy poduszki. Przy niektórych lakierach miałam nawet 2-3 godziny wyjęte z życia, żeby przypadkiem nie uszkodzić manicure.

To, co uwielbiam w hybrydach to fakt, że po wyjęciu paznokci z lampy i przetarciu ich cleanerem, mogę wrócić do normalnych domowych czynności, iść na imprezę, funkcjonować bez przeszkód i kontrolowania co chwilę stanu paznokci.

4.    Zmiana wtedy, kiedy my tego chcemy

Manicure hybrydowy możemy zmienić wtedy, kiedy mamy na to ochotę, nie musimy się obawiać, że przed ważnym wyjściem zaskoczy nas uszkodzony lakier (oczywiście, w skrajnych przypadkach się to zdarza). Powodem do zmiany jest również odrost, ale jeśli chodzi o mnie, po upływie dwóch tygodni, mam już chęć na nowy kolor ;)

5.    Mnogość możliwości zdobień

Manicure hybrydowy daje nam mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o zdobienia, stosowanie różnych pyłków i efektów nadających naszemu manicure niepowtarzalny wygląd. Precyzyjna aplikacja lakierów czy żeli hybrydowych jest dużo łatwiejsza niż w przypadku klasycznych lakierów do paznokci. Ponadto, jeśli coś nam nie wyjdzie, wystarczy przetarcie nieutwardzonej warstwy cleanerem i już możemy zaczynać od nowa.

Osobiście uwielbiam zabawę zdobieniami i odkrywanie coraz to nowych efektów. Do tego stopnia mnie to wciągnęło, że mam już całe mnóstwo akcesoriów, którymi mogła bym obdzielić kilka fanek manicure hybrydowego. Poza tym, za każdym razem, gdy przychodzi do zmiany zdobienia, długo zastanawiam się, co chciała bym wykorzystać w następnej kolejności, zawsze kończy się na więcej niż jednej opcji na raz ;)

Mam nadzieję, że lektura tego artykułu pomogła niezdecydowanym w podjęciu decyzji o spróbowaniu sił w manicure hybrydowym. Jeśli jednak nie macie ochoty inwestować w zestaw startowy i niezbędne akcesoria, lub nie lubicie precyzyjnej pracy, zachęcam do skorzystania z usług profesjonalistów w salonach. Zdecydowanie warto “zdradzić” klasyczne lakiery ;)

Kto ma chęć przetestować hybrydy?

Ułatwiaj sobie codzienność, korzystaj ze sprzętów RTV i AGD. Oszczędzaj ze stroną Philips wyprzedaże.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 czerwca 2020, 08:00

Nasze propozycje