Poprzedni artykuł: Jak uporządkować szafę na wiosnę? Tych 8 zasad na pewno cię uratuje :) Następny artykuł: 5 sprawdzonych sposobów na gęste i długie rzęsy

Jak dbać o pędzle? 6 zasad, które pozwolą ci się nimi cieszyć przez lata!

Porządny zestaw pędzli do makijażu to często niemały wydatek. Jakość pędzli przekłada się na jakość makijażu, dlatego w dobre narzędzia warto zainwestować. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoje pędzle, będziesz mogła się nimi cieszyć przez wiele lat. Jakich zasad powinnaś przestrzegać?

1. Najważniejszą zasadą jest mycie pędzli w delikatnych preparatach - szamponie dla dzieci, płynie do higieny intymnej lub szarym mydle. Jeśli będziesz używać silnych detergentów, włosie pędzla stanie się suche i szorstkie. Jak często myć pędzle? To zależy od ich przeznaczenia. Pędzle, których używasz do produktów mokrych (np. podkładu czy pomadki), powinnaś wyczyścić po każdym użyciu, ponieważ łatwo o namnożenie bakterii w wilgotnym środowisku. Pędzle do produktów suchych (np. pudru) spokojnie możesz myć co kilka dni.

2. Samo mycie pędzli nie jest wystarczające, warto je też dezynfekować, aby pozbyć się bakterii. Możesz do tego wykorzystać specjalne preparaty lub po prostu alkohol izopropylowy, który ma też inne zastosowania (można go używać np. do odtłuszczania paznokci przed wykonaniem manicure’u).

3. Masz problem z trudnymi, tłustymi zabrudzeniami lub z przebarwionym włosiem? Wykonaj mieszankę z dowolnego oleju, żelu do higieny intymnej oraz wody i włóż do niej pędzel na 15-30 minut. Potem umyj jak zwykle. Aby skuteczniej i szybciej myć pędzle, warto wyposażyć się w rękawicę z wypustkami - możesz wybrać specjalnie przeznaczony do tego produkt lub po prostu rękawicę do masażu, którą odnajdziesz w każdej drogerii.

4. Podczas mycia zadbaj o to, aby woda nie docierała do miejsca łączenia trzonka i włosia, żeby pędzel się nie rozkleił. W czasie mycia pod bieżącą wodą, strumień powinien spływać zgodnie z kierunkiem włosia, dlatego ułóż pędzel w dół. Nie używaj gorącej wody i nie gnieć intensywnie włosia - na wewnętrznej części dłoni wykonuj pędzlem koliste ruchy tak długo, aż zauważysz, że spływająca woda jest czysta.

5. Dbaj o pędzle tak jak o swoje włosy. Co jakiś czas nałóż na włosie odżywkę lub maskę, która je zmiękczy.

6. Susz pędzle w specjalnych osłonkach, aby zachowały ładny kształt. Jeśli masz taką możliwość, pędzle pozostaw do wyschnięcia włosiem w dół, ewentualnie na płasko. Nie kładź ich w pobliżu kaloryfera i nie susz suszarką - woda oraz gorące powietrze mogą wpłynąć negatywnie na klej.

Sprawdź także:  Jak usunąć manicure hybrydowy? 

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 09:59

Zobacz także

Nasze propozycje