Poprzedni artykuł: Maseczki na jesień z kuchennych składników – kosztują grosze! Następny artykuł: Prosty makijaż na Halloween

Jak dbać o skórę w trakcie przeziębienia lub choroby?

Publikuj,
Okres jesienno-zimowy to czas sprzyjający przeziębieniom, infekcjom i grypom. Niestety zarówno sam przebieg choroby, jak i przyjmowane leki, mają negatywny wpływ na kondycję naszej skóry. Aby zapobiec tym przykrym skutkom, powinniśmy odpowiednio dbać o naszą skórę i przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Nawilżenie to podstawa!

Nie tylko na zewnątrz, ale i od wewnątrz. W trakcie choroby, zwłaszcza takiej, której towarzyszy gorączka, skóra jest podwójnie narażona na utratę wody. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu i picie dużej ilości wody. Nie zapominajmy także o kremach i maseczkach nawilżający na twarz oraz balsamach do ciała. Wspomagając nawilżenie skóry odpowiednimi kosmetykami, zapobiegniemy jej przesuszeniu. Warto również nawilżać powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy. Dzięki temu nie tylko łatwiej będzie nam się oddychało, ale również zmniejszymy nieprzyjemny wpływ suchego powietrza na skórę.

Postaw na delikatność

Podczas choroby skóra staje się dużo bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Nie oznacza to jednak, że mamy całkowicie rezygnować z jej oczyszczania. Wręcz przeciwnie! W trakcie choroby bardziej się pocimy, co prowadzi do zatykania porów. Łagodne oczyszczanie skóry jest zatem jak najbardziej wskazane! Warto natomiast zrezygnować ze środków myjących, które mogą ją dodatkowo podrażnić, a także z peelingów. Stosujmy więc łagodne środki myjące i nie zapominajmy o tonizowaniu skóry. Dobrze jest również unikać długich, gorących kąpieli, które – wbrew pozorom – działają na skórę wysuszająco.

Witamina C nie tylko na odporność 

O zbawiennym wpływie witaminy C na funkcjonowanie całego organizmu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W dodatku kwas askorbinowy w niej zawarty, ma zbawienny wpływ na naszą cerę. Przyspiesza syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne, a także ma działanie nawilżające i przeciwzapalne. Warto zatem zaopatrzyć się w preparaty zawierające kwas askorbinowy.

Dzięki temu, nie tylko szybciej wrócimy do zdrowia, ale również nasza skóra łatwiej się zregeneruje.

Zadbaj o swój nos

Podczas kataru najbardziej cierpi skóra na naszym nosie oraz w jego okolicach. Aby zapobiegać podrażnieniom, warto używać delikatnych chusteczek do nosa oraz środków do jego pielęgnacji. Świetnie sprawdzą się do tego sztyfty pielęgnacyjno-odświeżające z olejkami eterycznymi oraz inhalacje. Do pielęgnacji podrażnionej skóry warto stosować preparaty nawilżająco-natłuszczające, które pozwolą zapobiec nieprzyjemnemu łuszczeniu się skóry. Świetnie sprawdzi się do tego maść z witaminą A, oliwka dla dzieci, a także olej kokosowy.

Zainwestuj w odpoczynek

Podczas choroby cały nasz organizm potrzebuje czasu i spokoju na regenerację, również nasza skóra. Bardzo ważna w procesie zdrowienia jest odpowiednia dawka snu, która sama w sobie ma działanie lecznicze. Dlatego pozwólmy sobie na spokojny odpoczynek, dzięki któremu szybciej wrócimy do zdrowia.

Nasza skóra na pewno nam za to podziękuje! :)

Wygląd jest dla Ciebie ważny? Zobacz produkty w promocji na stronie Monnari.pl kody rabatowe.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 04:18

Nasze propozycje