Poprzedni artykuł: Prosty makijaż na Halloween Następny artykuł: Propozycja makijażu na Halloween – Sugar Glam Skull

Jak malować cienkie brwi, by wyglądały estetycznie?

Publikuj,
Nie każdy z nas posiada idealne brwi! Jedni z natury a inni z własnej winy mają słabsze i cieńsze brwi, ja należe do drugiej grupy – błędy młodości co nieco pozbawiły mnie włosków brwiowych a w dodatku mam maleńką bliznę, która kiedyś nie rzucała się w oczy, bo moje brewki były bardzo bujne i rosły w każdą stronę...ale gdy przyszła moda na cienke kreski, tak je namiętnie skubałam zamiast je przecinać - nie myśląc o tym, jakie będą tego później konsekwencje! Czasu cofnąć nie można, ale możemy je upiększyć w inny sposób, I dziś właśnie chciałabym pokazać, jak malować cienkie brwi, by wyglądały ładnie i estetycznie.

 Jak malować brwi krok po kroku:

1. Najpierw wyreguluj brwi i wyczesz je grzebykiem lub szczotką.

2. W tym przypadku, sięgamy po konturówkę w żelu oraz skośny pędzelek i zaczynamy nasz makijaż brwi. Rozpocznij od nałożenia żelu w tych miejscach, gdzie są prześwity.

3. Malowanie brwi zaczynamy od części wewnętrznej (pod brwiami) i przedłużamy delikatnie linię brwi do zakończenia łuku brwiowego lub do tego miejsca, którego potrzebujesz.

4. Możemy delikatnie dorysować kilka włosków tuż u nasady nosa lub wydłużyć nasze brwi skośnym pędzelkiem ( lecz bardzo delikatnymi ruchami, prawie suchym pędzelem). Brwi u nasady mają być jaśniejsze niż całość, dlatego nie namaczamy już pędzelka w żelu.

5. Teraz skupiamy się na zewnętrznej części brwi, przedłużamy linię i na górnym łuku brwiowym przy zewnętrznej krawędzi, tworzymy ostry lub łagodny kontur (wedle uznania).

6. Wypełniamy środeczek brwi, jeśli są wciąż prześwity i na koniec wyczesujemy je szczoteczką lub grzebykiem.

 

Do przykładowego tutorialu użyłam konturówkę do brwi w żelu z Inglota nr 16, Browliner nr 104 Golden Rose oraz skośny pędzelek Mac nr 283 (pędzelka używam już od dłuższego czasu, więc napisy trochę się starły).

Makijaż brwi inaczej się prezentuje na umalowanym oku. W porównaniu bez makijażu ( jak powyżej ) efekt wydaje się być mocny! A tak prezentuje się to samo oczko, lecz już w całości umalowane...

Ogólne zasady malowania brwi:

- Kolor wypełnienia dobierajmy jak najbardziej zbliżony do koloru naszych naturalnych brwi a nawet odrobinkę jaśniejszy

- Przed nałożeniem cienia, żelu, pomady najpierw wyreguluj wyczesz dokładnie brwi szczoteczką

- Do makijażu brwi używaj zawsze skośnego twardego pędzelka o sztywnym włosiu

- Jeśli chcesz mieć gęstsze brwi, używaj specjalnych odżywek na porost

- Nie sięgaj po cienie, pomadki o tłustej konsystencji, to pozwoli uniknąć tobie mocnego efektu

- Nasze brwi nie muszą wyglądać jak bliźniaczki ale ich makijaż może poprawić ich wygląd.

Produkty, które polecam do pięlęgnacji brwi czy rzęs:

Henna do Brwi Refectocil (w postaci farbki) - lepsza niż niejedna żelowa henna, daje dłuższy efekt działania.

Wazelina - Może być zwykła lub smakowa, wcieraj nią w brwi przed pójściem spać.

Olejek rycynowy – nakładaj go na brwi czystą pacynką od mascary. Można również stosować na rzęsy, tylko trzeba delikatnie nakładać by olejek nie nie dostał się do oka. Efekt widoczny ale po dłuższym stosowaniu. Brwi czy rzęsy stają się delikatnie ciemniejsze i mocniejsze. U niektórych nawet twardsze.

Dzięki tym produktom, udało się choć trochę odratować moje brwi a henna bardzo ładnie je przyciemnia. Pamiętajmy, że brwi są naszą wizytówką i taki makijaż nie tylko nada im konturu ale i doda naszemu spojrzeniu głębi. 


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 maja 2020, 02:12

Nasze propozycje