Poprzedni artykuł: 7 kroków, by pomadka przetrwała na Twoich ustach cały dzień! Następny artykuł: Kurtka zimowa – wybierz z nami idealną!

6 sposobów, by mieć piękne dłonie zimą

Wizytówką każdej kobiety są jej dłonie. Nie mówimy tu tylko o pomalowanych i zadbanych paznokciach, ale i ogólnej kondycji rąk. Niestety, skóra dłoni jest bardzo delikatna. Szybko wysycha, odwadnia się, pęka. Co zatem robić, by przetrwać zimę bez narażania naszych dłoni na odmrożenia i wysuszenia?

1. Zakładaj rękawiczki

Rękawiczki chronią przed zimnem, zapobiegają odmrożeniom.  Ważne, by zakładać je jeszcze przed wyjściem z domu, by dłonie nie zdążyły się ochłodzić

2. Smaruj ręce kremem

Regularne stosowanie kremów do rąk zapobiega ich wysuszeniu i pękaniu, a także zadzieraniu się skórek wokół paznokci.  Zimą postaw na kremy regenerujące, zapobiegające odparowywaniu wody z naskórka, zawierające witaminy A i E.  Smaruj tak często, jak tego potrzebujesz.  Najlepiej noś krem w torebce, by w razie potrzeby go użyć.

Zimą świetnie sprawdzi się również masło shea, gdyż doskonale natłuszcza, regeneruje i nawilża skórę. 

3. Rób peeling i nakładaj maskę

Rób dłoniom regularne peelingi (co 2 tygodnie),a następnie nakładaj na niej maskę, owiń folią i załóż rękawiczki na około 20 minut.  Twoje dłonie będą piękne, delikatne i zregenerowane.

Możesz również skorzystać  z profesjonalnego zabiegu parafinowego u kosmetyczki. Zabieg ten ma na celu złuszczenie martwych komórek naskórka, nałożenie maski, która intensywnie zregeneruje skórę, a ciepła parafina spowoduje lepsze jej wchłanianie.

4. Wcieraj oliwkę w paznokcie i skórki

Również paznokcie i okalające je skórki narażone są zimą na zniszczenia. Regularnie wcieraj w nie odżywczą oliwkę do skórek i paznokci, by były piękne, szybko rosły i nie łamały się, a skórki nie zadzierały i nie twardniały. 

5. Zmień mydło na delikatne

Zimą zrezygnuj z mocnych detergentów.  Myjąc dłonie pozbawiamy je naturalnej warstwy ochronnej. Postaw na mydła lub emulsje przeznaczone do skór delikatnych, suchych, atopowych, zawierające ekstrakty roślinne i oleje. Przywrócą dłoniom odpowiednie nawilżenie,

Pamiętaj również, że żele antybakteryjne przeznaczone do szybkiego czyszczenia i dezynfekcji dłoni bardzo je wysuszają. Jeżeli potrzebujesz wyczyścić ręce, bez ich moczenia, użyj delikatnych chusteczek nawilżających.

6. Używaj rękawiczek ochronnych

Prace domowe, takie jak sprzątanie czy zmywanie niekorzystnie wpływają na skórę naszych dłoni. Szczególnie w okresie zimowym wysuszenie jej i podrażnienie detergentami do sprzątania, urazami mechanicznymi powstałymi w wyniku pracy może jej zaszkodzić. Ważne zatem, by zabezpieczać skórę rękawiczkami jednorazowymi przy sprzątaniu, czy zmywaniu. Unikniemy kontaktu z drażniącą chemią, a także zapobiegniemy otarciom, czy łamaniu płytki paznokcia.

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Najlepsze kremy do rąk

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 04:03

Zobacz także

Nasze propozycje