Poprzedni artykuł: Woda różana – jak wybrać najlepszą? Następny artykuł: Makijażowe triki, o których być może jeszcze nie słyszałaś

Jak się pozbyć cellulitu? Koniecznie sprawdź te 3 triki

Mówią, że zimą trudno się odchudzać - to prawda. Zimą nie ma świeżych owoców i warzyw. Zimą trudniej o aktywność fizyczną. Zimą się po prostu nie chce! Dzień krótki, za oknem mróz. Ale za to zima to najlepszy czas na redukcję cellulitu. Dzisiaj podam Wam 3 przyjemne i co ważniejsze - skuteczne - kroki do redukcji pomarańczowej skórki.

Wiecie, że cellulit to podskórna tkanka tłuszczowa?

Wiecie, że powstawanie cellulitu uzależnione jest od wielu czynników, a najbardziej od naszej diety i aktywności fizycznej?

Wiecie, że cellulit może mieć każda z nas niezależnie od wagi i wieku?

NO TO JUŻ WIECIE!

A teraz się dowiecie jakie trzy kroki należy poczynić, aby wygrać z pomarańczową skórką.

KROK 1

Masaż

Skoro cellulit jest tłuszczykiem, który gromadzi się pod skórą to nie ma nic lepszego niż masaż. Poprzez masaż pobudzamy krążenie krwi, limfy, przyspieszmy metabolizm komórkowy. Masaż warto robić codziennie przez kilka minut pod prysznicem. Możesz to robić specjalną rękawicą, wałkiem do masażu lub choćby mydłem. Ważne żeby robić to regularnie. Jeśli nie bierzesz prysznica codziennie - masuj się na sucho - szczotką do masażu.

KROK 2

Peeling

Peeling jest tak samo ważny jak masaż. Dzięki peelingom nasza skóra nie tylko zostanie umyta, pobudzona, wygładzona, wypielęgnowana na każdym centymetrze, ale także w ten sposób złuszczymy martwy naskórek. To bardzo ważna część w profilaktyce antycellulitowej. Regularne złuszczanie naskórka wygładza i ujędrnia skórę, poza tym w ten sposób przygotowujemy skórę do zabiegów antycellulitowych o których będzie mowa w trzecim kroku.

KROK 3

Body - wrapping

Jeśli jeszcze nigdy nie robiłaś body-wrappingu, to znak, że nie znasz jednego z najprzyjemniejszych zabiegów antycellulitowych. Ja uważam, że każda kobieta powinna przynajmniej raz w życiu zrobić sobie body-wrapping.

Na czym to polega?

Body - wrapping to nałożenie na skórę koncentratu antycellulitowego i owiniecie się folią - to tak w skrócie. Przed body-wrappingiem przygotowujemy skórę tak jak to opisałam w dwóch poprzednich krokach. Następnie kupujemy odpowiedni koncentrat antycellulitowy, smarujemy się nim, owijamy folią i wskakujemy pod kocyk na 45 minut.

Po takim zabiegu skóra jest wyraźnie ujędrniona, wygładzona, napięta. Taki zabieg można robić samemu, w domowym zaciszu lub wybrać się do kosmetyczki. Oczywiście polecam to pierwsze. Koncentrat do body-wrappingu z łatwością kupimy w sklepie internetowym za kilkanaście złotych, za zabieg u kosmetyczki zapłacimy około stówki najbidniej.

Zabieg body-wrappingu najlepiej wychodzi właśnie zimą, a wiecie dlaczego?

Bo rozgrzeje was do czerwoności i spali wasz cellulit - NA ŚMIERĆ! ;)

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:23

Zobacz także

Nasze propozycje