Poprzedni artykuł: Ty mówisz, on nie słucha - jak rozmawiać z partnerem, by się zrozumieć Następny artykuł: Prezenty na miarę marzeń

Świąteczny savoir vivre - jak nie popełnić gafy przy wigilijnym stole

Publikuj, , tagi: savoir vivre
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Święta to czas kiedy spotykamy się z rodziną oraz bliskimi. Warto zatem zadbać, by towarzyszyła temu odpowiednią oprawę. W świętach, wiadomo najważniejszy jest aspekt wiary, atmosfera serdeczności i miłości, ale warto również pamiętać o kilku zasadach savoir vivre, tak by nie popełnić faux pas.

A więc czas na szybkie przypomnienie kilku najważniejszych zasad :)

1. Na przyjęcie wigilijne przychodzimy ubrani odświętnie, z klasą. Dresy i wygodne rozciągnięte bluzy zostawiamy na inną okazję.

2. Wysyłanie życzeń za pomocą SMS-a lub maila. Wysyłać czy nie wysyłać? Współczesny savoir vivre nie przekreśla całkowicie składania życzeń SMS-owo czy mailowo. Jeśli jednak już wysyłamy życzenia świąteczne za pomocą wiadomości, to spersonalizujmy je, nie wysyłajmy do wszystkich identycznych życzeń. Najważniejsze by życzenia, które składamy były z serducha - czy te składane osobiście czy za pomocą wiadomości.

3. Nowoczesne technologie - STOP. Podczas wieczerzy odłóżmy na kilka godzin telefony, tablety, laptopy. Cieszmy się obecnością bliskich, rozmowami i cudowną atmosferą świąt.

4. Dzielenie się opłatkiem. Gospodarz rozpoczyna składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem, począwszy od Pani domu, następnie dziadkowie, rodzice, aż do dzieciaków. Życzenia powinny być indywidualnie dopasowane do każdej z osób, jednak najważniejsze by były szczere i z serca.

5. Jak dobrać odpowiedni prezent? Prezent powinien być dostosowany do wieku, osobowości, do łączących nas i osobę obdarowaną relacji, lub też nawiązywać do zainteresowań, czy stylu życia osoby której prezent wręczamy.

6. Prezentów czas. Zazwyczaj prezenty spod choinki rozdaje najmłodsze dziecko. Ważne jest by otwierać je w towarzystwie osób od których je dostaliśmy. I pamiętajmy nie marudźmy, odpakowując kolejną parę kapci, albo trzeci szalik -kiedyś się przyda :) Nie liczy się co dostaniemy, ale z kim te święta spędzamy.

7. Śpiewanie kolęd. To jedna z najprzyjemniejszych chwil podczas wieczoru. Kiedy najlepiej zaczynać kolędować? Podśpiewywać oczywiście od rana, ale wspólne kolędowanie najlepiej rozpocząć po wigilijnym deserze.

8. Nie wypada się spóźniać na przyjęcie wigilijne. Wyjedźmy wcześniej z domu, jedźmy ostrożniej, tak by dotrzeć na wieczerze szczęśliwie i na czas.

9. Czas na pasterkę. Owszem jest zimno, ale pamiętajmy o zachowaniu kultury i umiaru w spożywaniu wina zarówno przed pasterką, jak i po :)

10. Wszystkie problemy i zmartwienia zostawiamy poza czasem świątecznym, radujmy się tym magicznym czasem świąt i obecnością osób bliskich naszemu sercu.

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:10

Zobacz także

Nasze propozycje