Poprzedni artykuł: Lukrecja na przebarwienia skóry Następny artykuł: Zatrzymaj proces starzenia - poznaj najlepszych kilerów zmarszczek

Jak zrobić idealną kreskę na powiece?

Narysowanie równiutkich kresek to nie lada wyzwanie! Wiele kobiet ma z tym duży problem. Jedne z nas nie wiedzą jak zabrać się za malowanie, inne znienawidziły to przez nieudane próby. Należysz do grona, które stresują się na samą myśl o rysowaniu kresek? A może nigdy nie potrafisz wykonać ich precyzyjnie? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Pierwsza wskazówka - nie denerwuj się i nie trać cierpliwości, gdy kreska nie wyjdzie ci, tak jakbyś tego chciała. Zmyj ją i spróbuj raz jeszcze. Pamiętaj, że wszystkiego musimy się nauczyć. Nie trać chęci tylko ćwicz, w wolnych chwilach siadaj przed lusterkiem i maluj! Pamiętaj, że trening czyni mistrza i ta zasada działa także w tym przypadku.

Następna rada jest również bardzo ważna - nie spiesz się! Pośpiech to najgorszy doradca. Na pewno każda z nas się o tym nie raz przekonała. Jeżeli bardzo się spieszycie i macie tylko kilka chwil na makijaż, a nie jesteście jeszcze wystarczająco wprawione z ich rysowaniu, to zrezygnujcie z kresek. Unikniecie nerwów i rozmazanego oka ;)

Kolejna ważna kwestia to wybór eyelinera. Zainwestuj w produkt, który będzie z tobą współpracował. Wykonywanie makijażu musi sprawiać przyjemność, a nie być udręką. Odpowiedni kosmetyk, którego aplikacja jest łatwa, może ci w tym pomóc. Na początek proponuję eyelinery w pisaku, są proste w użyciu. Precyzyjna końcówka pomaga narysować zarówno cienkie jak i nieco grubsze kreski. Dodatkowo, jeśli coś pójdzie nie tak, to tego typu eyelinery łatwiej zmyjemy, te w pędzelku są trudniejsze do demakijażu. Tutaj wrzucam zdjęcie eyelinerów w pisaku, które moim zdaniem są genialne i warte uwagi:

Należy zwrócić też uwagę na przygotowanie powiek przed wykonaniem kresek. Warto nałożyć na nie bazę pod cienie, cień w kremie lub odrobinę korektora i pudru matującego. Oto kosmetyki, które śmiało mogę polecić:

Jeśli chodzi o metodę rysowania kreski, to według mnie najłatwiej jest zacząć od wyznaczenia jaskółki (linii poza okiem) i dopiero później przejście do dalszej części kreski. Myślę, że najprościej będzie zobaczyć to na filmie: 

 

Trzymam kciuki i życzę owocnej nauki! ;)

Klaudia Tarka (Instagram: @klatex, Snapchat: @klatex, YouTube: @klatex)

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 18:07

Zobacz także

Nasze propozycje