Poprzedni artykuł: Makijaż jak w starożytnym Egipcie Następny artykuł: 9 drogeryjnych maseczek, które warto wypróbować

Jesienne umilacze w domowym zaciszu

Publikuj,
Jesień może być przyjemna. I to jak! Wystarczy zastosować tylko kilka bardzo prostych zabiegów. Zdaniem blogerki Elis Lis wszystkie są tanie i łatwe do wdrożenia w swojej codzienności. Gotowe? :)

Co prawda, nie zaliczam jesieni do mojej ulubionej pory roku, bo są nimi wiosna i lato. Urodziłam się w lecie i może dlatego tak miłuję ciepłe miesiące. Pierwsza połowa jesieni jest zdecydowanie piękniejsza od drugiej, ale są dwie strony medalu i są rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie tej pory roku. Spacery wokół tańczących liści oraz klimatyczne wieczory przy kominku. Zamiast doszukiwać się minusów, postarajmy się znaleźć plusy, by nieco polubić zwiastujacy zimę okres. Ale nie o spacerach w barwnym plenerze będzie mowa, tylko o jesiennych umilaczach, dzięki którym dzień w ponure dni staje się lepszy, a wieczory piękniejsze.

A oto kilka z nich! Może zacznę od czegoś na gorąco...

GORĄCE NAPOJE

Kawa czy herbata - bez tych gorących napojów, nie wyobrażamy sobie zimnych wieczorów czy poranków. Zresztą, każda pora jest dobra by wygodnie usiąść w fotelu czy na kanapie, otulonym w ciepły koc przed laptopem bądź telewizorem i napić się kawy albo herbatki. Już od dłuższego czasu, także polubiłam wieczorami pić kubek gorącej czekolady. A ozdobne kubki czy dzbanuszek ubrany w sweterek, tym bardziej umilą nam picie gorących napojów w zimne i ponure dni.

TROCHĘ ŚWIATŁA

Świeczki oraz latarenki - dzięki nim jest nie tylko przytulniej w domu, ale zapach unoszący się po salonie czy pokoju sprawia, że od razu robi się... weselej. Latarenka to również fajna rzecz, bo wystarczy nam tylko malutka świeczuszka zwana potocznie "tealight", którą wkładamy do środka latarenki i możemy się cieszyć maleńkim płomykiem światła.

TROCHĘ CIEPŁA

Koc i termofor - wracasz po całym dniu do domu i masz ochotę wskoczyć pod koc lub kołderkę, bo nieco zmarzłeś? Oprócz koców, którymi lubimy się otulać przy wieczornych filmach czy przy dobrej książce, bardzo fajnie w tej roli także sprawdzi się termofor! Wystarczy tylko nalać do niego gorącej wody i możemy się nagrzewać, ile chcemy. Służy on do ogrzewania wybranych części ciała, ale również przynosi ulgę obolałym plecom czy też stopom. Jest to bardzo przydatny i przytulny gadżet.

Ciepłe swetry - jesień nie tylko rozpoczyna sezon na kominki, ale i także na ciepłe ubrania. Grube swetry to moja ulubiona jesienna garderoba, bo w nich czuje się dobrze i wiem, że na pewno bedzie mi w nich cieplutko.

A ty masz swoje jesienne umilacze?


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 maja 2020, 03:21

Nasze propozycje