Poprzedni artykuł: Fiolet, bordo, żurawina - trzy makijażowe trendy idealne na jesień Następny artykuł: PasteLOVE! 5 pomysłów na pastele we wnętrzach

Manicure hybrydowy krok po kroku

Publikuj, , tagi: manicure hybrydowy, hybryda
Manicure hybrydowy to hit od kilku sezonów. Większość z was pewnie miała już hybrydę na paznokciach. Kobiety pokochały ją za trwałość i piękny połysk. Czy wiesz jednak jak wykonać ją poprawnie? Poniższy tutorial przedstawi ci krok po kroku, jak powinna być wykonana stylizacja paznokci metodą hybrydową.

1. Opiłuj paznokcie - nadaj im pożądany kształt i długość.


2. Dokładnie usuń wszystkie skórki, również te, narastające na paznokieć.


3. Bloczkiem polerskim delikatnie zmatuj płytkę paznokcia.


4. Użyj Cleanera w celu odtłuszczenia płytki paznokcia.


5. Użyj Primera w celu lepszej przyczepności hybrydy do płytki paznokcia. Primery dzielą się na kwasowe (mocne, silnie wytrawiające płytkę paznokcia za pomocą kwasu)  i bezkwasowe (łagodniejsze). Jeśli nie wiesz, którego użyć, obserwuj czas, w którym, z płytki paznokcia odparowuje cleaner. Jeżeli jest to krótki czas, użyj bezkwasowego. Jeżeli widzisz, że cleaner nie chce odparować z płytki, użyj primera kwasowego, gdyż oznacza to, że jest ona tłusta i cleaner nie może poradzić sobie z jej zatłuszczeniem, w czym pomoże mu właśnie primer kwasowy.


6. Cienką warstwą nałóż bazę hybrydową. Uważaj by podczas malowania nie zalać skórek. Ważne jest również dokładne zabezpieczenie (pomalowanie) wolnego brzegu paznokcia, co zabezpieczy lakier przed jego odpryśnięciem. Następnie utwardź bazę w lampie led (30 sekund) lub UV (2 minuty).


7. Cienką warstwą nałóż pierwszą warstwę lakieru hybrydowego. Pamiętaj, by nie zalać skórek i zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia. Następnie utwardź go w lampie led (30 sekund) lub UV (2 minuty)
8. Cienką warstwą nałóż drugą warstwę lakieru hybrydowego. Pamiętaj, by nie zalać skórek i zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia. Następnie utwardź go w lampie led (30 sekund) lub UV (2  minuty)
9. Cienką warstwą nałóż top hybrydowy. Pamiętaj, by nie zalać skórek i zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia.  Następnie utwardź go w lampie led (30 sekund) lub UV (2  minuty). Jeśli po utwardzeniu jest lepki, oznacza to, że pozostała na nim warstwa dyspersyjna, która wymaga przemycia paznokcia wacikiem nasączonym w Cleanerze. Na rynku dostępne są również topy nie wymagające przemywania.

Teraz możesz cieszyć się pięknymi paznokciami przez długi czas! 

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Lakiery hybrydowe z wysokimi ocenami na KWC

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 20:32

Zobacz także

Nasze propozycje