Poprzedni artykuł: Kuchnia w stylu vintage – jak ją urządzić? Następny artykuł: 5 rzeczy, których nie warto... zostawiać "na potem"

5 mitów o hybrydzie, w które natychmiast przestań wierzyć!

Publikuj, , tagi: manicure, hybryda
Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Na jej temat powstało już wiele mitów. Obalamy te najpopularniejsze!

1. MIT: Hybryda niszczy paznokcie

FAKT: Hybryda nie niszczy paznokci, natomiast nieumiejętne przygotowanie płytki do stylizacji hybrydowej lub nieumiejętne zdjęcie lakieru może spowodować uszkodzenie. 

Pamiętać należy również, że do manicure hybrydowego powinnyśmy stosować lakiery wysokiej jakości, testowane dermatologicznie. Produkty o niepewnym składzie mogą powodować uczulenie.

Poza tym obecnie na rynku znaleźć możemy bazy hybrydowe, które zawierają witaminy i proteiny, dzięki którym nasze paznokcie zostaną odżywione i wzmocnione.

2. MIT: Należy robić przerwy w robieniu paznokci hybrydowych

FAKT: Jeżeli hybryda robiona jest umiejętnie, na dobrych produktach, to i stan paznokci nie będzie się zmieniał,  a wtedy nie trzeba robić przerwy w jej noszeniu.

3. MIT: Hybryda trzyma się na każdych paznokciach, w każdych warunkach

FAKT: Hybryda nie trzyma się na każdych paznokciach. Jeśli płytka jest uszkodzona, w złym stanie, lakier może odejść. Hybryda może nie utrzyma się na paznokciach, jeśli masz problemy hormonalne lub nieodpowiednio dbasz o paznokcie np. używasz detergentów, a nie zakładasz rękawiczek.

4. MIT: Nie powinno się wykonywać manicure hybrydowego samemu, a jedynie u kosmetyczki

FAKT:  Jeżeli wiesz, jak wykonać manicure hybrydowy, tak by nie uszkodzić paznokcia i nie zrobić sobie krzywdy, nie ma przeciwwskazań do wykonania manicure hybrydowego w domu.

Wiele firm produkujących hybrydy sprzedaje zestawy startowe, które zawierają wszystkie potrzebne elementy potrzebne do tego, by samodzielnie wykonać taki rodzaj manicure samemu.

5. MIT: Paznokcie nie oddychają przez noszenie lakieru hybrydowego

FAKT: Paznokcie to tkanka martwa, dlatego nie oddycha i lakier hybrydowy nie ma na to żadnego wpływu. 

Sprawdź także:  Manicure hybrydowy krok po kroku

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 sierpnia 2020, 01:30

Nasze propozycje