Poprzedni artykuł: Proste sposoby na apetyczny dekolt Następny artykuł: Lukrecja na przebarwienia skóry

Velaterapia - nowy sposób na regenerację włosów

Publikuj, , tagi: velaterpia
Velaterapia to inaczej opalanie włosów ogniem. Choć zabieg ten jest przeprowadzany w brazylijskich salonach fryzjerskich od lat sześćdziesiątych to dopiero ostatnio zrobiło się o nim głośno w Polsce. Niewątpliwie jest to zasługa jednego z aniołków Victoria's Secret - Alessandry Ambrosio.

Sam zabieg velaterapii jest bardzo czasochłonny i trwa ok. 3 godzin. Fryzjer najpierw dzieli włosy na pasma, następnie skręca parę kosmyków i opala wystające włosy. Następnie na włosy nakładana jest maska regenerująca, która wnika głęboko w strukturę włosa, dzięki temu, że podczas ciepła łuski kosmyków są rozchylone. Przed przystąpieniem do zabiegu na włosy nakładane są specjalne kosmetyki, które chronią je przed wysoką temperaturą.

Doświadczenie przede wszystkim!

Najważniejsze podczas takiego zabiegu jest doświadczenie fryzjera. Jeśli zabieg velaterapii jest przeprowadzany przez początkującego fryzjera, może dojść do spalenia nie tylko końcówek. Zwolennicy tej metody, bardzo chwalą sobie uzyskany efekt, włosy po zabiegu są jedwabiście gładkie, wyglądają na zdrowsze i mocniejsze. Minusem zabiegu jest dość specyficzny, nieprzyjemny zapach spalenizny.

Dla jakich włosów?

Zabieg Velaterapii przeznaczony jest w szczególności dla włosów suchych i zniszczonych.Sprawdzi się idealnie po koloryzacji i innych zabiegach, które niszczą kosmyki np. prostowanie i suszenie włosów. Tak jak każda metoda Velaterapia ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Trycholodzy odradzają zabiegi Velaterapii. Według nich podczas spalania rozdwojonych końcówek powstają luki w włóknach, które prowadzą do ogólnego osłabienia struktury włosów.

Aby skorzystać z metody Velaterapii, włosy muszą mieć, co najmniej 10 cm długości. Ich przewagą nad klasycznym obcinaniem kosmyków nożyczkami, jest to, że nie miażdżą struktury włosa tylko ją stapiają.

Zdecydowalibyście się na taki kontrowersyjny zabieg?

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 02:38

Zobacz także

Nasze propozycje