Poprzedni artykuł: Makijażystka użyła niemowlęcej zasypki zamiast pudru? Jaki był efekt?... Następny artykuł: Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Wady i zalety keratynowego prostowania włosów. Dlaczego tyle kobiet decyduje się na ten zabieg?

Publikuj,
,
O zabiegu keratynowego prostowania włosów, a właściwie keratynowej odbudowie słyszało się w eterze już nie raz. Wiele osób kłóci się, że nie jest to zabieg, którego celem miałoby być prostowanie. Pokrycie włosów keratyną (keratyna to białko, z którego zbudowany jest włos) ma sprawić, że nasza fryzura będzie nienaganna, włosy lśniące, gładkie i zdrowe .Czy aby na pewno? Czy tak naprawdę, przed pójściem do fryzjera na ten zabieg trzyma nas tylko wysoka cena?

Wrzucając do internetu hasło "keratynowe prostowanie włosów", "zabiegi z keratyną" znajdujemy wiele opinii, zarówno za, jak i przeciw. Trzeba przyznać, że może to dość skutecznie zniechęcić. Jaka więc jest prawda?

ZALETY

Główną zaletą zabiegu jest prostowanie. Ale, ale żeby nie było tak łatwo, nie u wszystkich efekt będzie utrzymywał jak w pierwszym dniu. Wszystko zależy od budowy włosa, porowatości, tego czy jest podatny na działania różnych czynników, takich jak prostowanie czy kręcenie. Jeżeli jednak macie włosy, które łatwo przyjmują mocno nawilżające kosmetyki z keratyną możecie mieć spokojną głowę, na około 3-6 miesięcy pożegnacie się z prostownicą.

Kolejną zaletą jest stanowczo większa gładkość i zmniejszone puszenie się włosów. Dużo łatwiej je ułożyć, wyglądają zdrowo i naturalnie. Nie trzeba niszczyć ich używając gorącego sprzętu.

Trzeba także pamiętać o fakcie, że dzięki temu, iż nie używamy prostownicy, (suszarki też znacznie mniej) włosy mniej się kruszą i szybciej rosną. Czy to nie jest duży plus? :)

WADY

Co do wad, na pewno podstawową jest cena. Zabieg keratynowej odbudowy włosów waha się w przedziale od 150 - 500 zł (w zależności od długości włosów) w salonach fryzjerskich. Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na niego - warto zainwestować i wybrać się do profesjonalisty. Nie polecamy kupowania keratyny w internecie i wykonywania zabiegu na własną rękę. Jest to proces ingerujący wgłąb włosa i mimo wszystko może dać odwrotny do zamierzonego skutek.

Można znaleźć także wiele opinii na temat tego, iż po pewnym czasie od zabiegu, kiedy keratyna się wypłuka włosy są w gorszej kondycji niż przed zabiegiem. Z doświadczenia wiemy, iż nie jest to prawdą (takie oceny mogą pochodzić od osób, które nieprawidłowo wykonały taki zabieg).

Często słyszymy, że osoby po keratynowym prostowaniu mają przyklapnięte włosy. Prawdopodobnie jest to efekt nieprawidłowej pielęgnacji. Po takim zabiegu należy używać produktów bez parabenów i mocno oczyszczających substancji typu SLS, ponieważ może to skutkować szybkim wypłukaniem keratyny. Na szczęście obecnie na rynku można znaleźć wiele kosmetyków, w przystępnych cenach, które służą do takiej pielęgnacji. Warto także zaopatrzyć się w porządną odżywkę z keratyną. Jednak UWAGA! aby nie przesadzić. Zawsze lepiej nałożyć odżywki nieco mniej i jeżeli obawiamy się efektu przyklapnięcia, zaaplikować ją od połowy włosów.

Podsumowując, zabieg keratynowego prostowania włosów jest to sposób na zdrowe, gładkie włosy, za wysoką cenę. Czy warto? Musicie ocenić sami.

Fryzura wieczorowa? A może casualowa, na co dzień? Sprawdź urządzenia do pielęgnacji włosów na stronie Avans kupony rabatowe.

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 maja 2020, 21:49

Nasze propozycje