Poprzedni artykuł: Jak uzyskać truskawkowy blond? Następny artykuł: Idealne kosmetyki na lato

Truskawkowe nogi - co to jest, skąd się bierze i jak z tym walczyć

Publikuj, , tagi: truskawkowe nogi
Dziś temat o problemie, z którym zmaga się sporo dziewczyn, a i nie zawsze wiedzą co to jest i jak sobie z tym poradzić. Truskawkowe nogi - czyli nogi wyglądające jak truskawki - tak można by było pomyśleć. A dokładniej jest to problem bardzo widocznych ciemnych porów na nogach, które skutecznie potrafią zepsuć wygląd naszych nóg. Jak z tym walczyć?

Czasem po goleniu, kiedy jesteśmy zadowolone z naszych pięknych, gładkich nóg, nagle humor psują nam ciemne kropki pojawiające się głównie na łydkach. To może wkurzyć każdą z nas. 

Czym są czarne kropki po goleniu?

Są to pory zatkane brudem, potem, kosmetykami, które wyglądają jak powierzchnia truskawek (stąd nazwa), a fachowo nazywa się to zaskórniki otwarte. Powstają one na skutek zbierania się w porach zanieczyszczeń i bakterii, czego głównym powodem jest zła depilacja. Czasem może się wydawać, że spod skóry widać resztki ciemnych włosków i dlatego mamy takie kropki, jednak nie mylmy tego z zatkanymi porami.

Sposoby na pozbycie się ciemnych kropek po goleniu

Częsta wymiana maszynki do golenia                         

Niestety ciężko jest się pozbyć tych kropek. Ale trzeba próbować wszystkiego. Jeśli używamy maszynki do golenia, to starajmy się zmieniać ją jak najczęściej. Dzięki temu unikniemy rozprowadzania zanieczyszczeń po całych nogach. Warto także przed użyciem maszynki przetrzeć ją wodą utlenioną. Musimy pamiętać o tym, że maszynka, którą zamierzamy użyć powinna być konkretnie ostra, aby mogła dokładnie usunąć włosy z mieszków włosowych. W odwrotnej sytuacji  w mieszkach tych zbiorą się zanieczyszczenia, martwy naskórek, pot i różne inne dziadostwa, w efekcie czego dostaniemy właśnie "truskawkowe nogi". Można także najpierw ogolić nogi, potem zrobić peeling i znowu ogolić nogi.

Moczenie w gorącej wodzie

Przed depilacją warto także przez kilka minut moczyć nogi w gorącej wodzie, dzięki czemu pory otworzą się i łatwiej da się usunąć z nich zaległy brud. Po depilacji dobrze będzie opłukać nogi zimną wodą, która zamknie pory. 

Dobry peeling to... podstawa! 

Bardzo istotnym punktem w pielęgnacji nóg jest dobry peeling, o którym nie możemy zapomnieć choćby nie wiem co się działo. Peeling odblokuje zatkane pory i oczyści je. Jeśli chcemy pozbyć się tych czarnych kropek, to warto sięgać po peelingi drobnoziarniste, których ziarenka mają większą możliwość wyczyszczenia porów. Dobrze sprawdzi się peeling z sody oczyszczonej - mieszamy sodę z niewielką ilością wody, tak, aby wyszła papka. Warto dodać troszkę korundu, który rewelacyjnie usuwa martwy naskórek. Efekt jest dobry, bo te kropki nie są już aż tak widoczne, ale mimo to coś gdzieniegdzie da się zauważyć. Fajnie zadziała też kilkuminutowy masaż szczotką na sucho przed samym prysznicem i depilacją.

Olejek z drzewa herbacianego

Po depilacji i peelingu można użyć na nogi olejku z drzewa herbacianego, który ma właściwości antybakteryjne. Obowiązkowo powinnyśmy używać kremów/balsamów po depilacji zapobiegających wrastaniu włosków. To też pomoże na ciemne krostki, bo dzięki nim nic w mieszkach włosowych nie będzie się działo.

Jest sporo dziewczyn, które borykają się z tym problemem i ciężko im z tym walczyć. Ale nie poddawajmy się i próbujmy wszystkiego co się da, może w końcu uda się znaleźć ten idealny sposób.

Szkoda by było, gdybyśmy przez te "truskawkowe nogi" nie mogły pochwalić się pięknymi nóżkami w lecie.

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 maja 2019, 02:13

Zobacz także

Nasze propozycje