Poprzedni artykuł: Jak dbać o cerę w klimatyzowanych pomieszczeniach? Następny artykuł: Kulinarne gadżety - 6 pomysłów na prezent dla kuchennych gadżeciarzy z...

Z życia polskiego kapelusza… Melonik

Publikuj, , tagi: kapelusz, Monika Olejnik
Kapelusz… coś ładnego, eleganckiego... Coś, w czym każdy wygląda wyjątkowo. Chcemy je nosić, ale nie wiemy jak. Inspirują nas stylizacje gwiazd, lecz czy nie wydaje nam się, że są zarezerwowane tylko dla nich?

Nazywam się Katarzyna Mistewicz i wiem jaki średni obwód głowy mają Polacy! Czy ta wiedza jest mi przydatna? Jak najbardziej! Tak samo jak ta, że nasze twarze są okrągłe, trójkątne, pociągłe, kwadratowe… Od ponad 5 lat „siedzę w kapeluszach” i ubrałam w nie już nie jedną z Was ;) Polska ulica powoli sobie przypomina, że nakrycie głowy służy nie tylko do ogrzania uszu. Każda z nas ma w rodzinie co najmniej jedną osobę, która znana jest z dobrego gustu w kwestii własnego wizerunku zewnętrznego. Jestem pewna, że w szafach i na głowach tych osób znajdują się kapelusze.

CHCĘ MIEĆ KAPELUSZ!

Eleganckie toczki na specjalne okazje, duże ronda plażowe czy stylowe meloniki. Znamy je wszyscy i każda z nas, chociaż przez chwilę pomyślała o tym, że chciałaby mieć idealny kapelusz. To jest jasna strona księżyca. Zaraz obok niej pojawia się jednak ciemność, która niesie myśli: „źle mi w kapeluszu”, „do czego ja go założę”, „nie lubię się stroić”… Ileż problemów!!! Rozwiązanie jest jednak bardzo proste – wystarczy się oswoić.

ZOOM NA GWIAZDĘ

W minionym tygodniu w kapeluszu i futrzastych chodakach została sfotografowana Pani Monika Olejnik. Przyjrzyjmy się „życiu” takiego nakrycia głowy ;)

DLA KOGO MELONIK?

Pani Monika wybrała nakrycie w kształcie melonika (okrągła główka i małe rondo), zakładając go głęboko na głowę. Taki efekt można uzyskać z kapeluszem o wysokiej główce i w rozmiarze większym niż nasz obwód głowy. Melonik najlepiej będzie wyglądał u osób z pociągłymi, szczupłymi twarzami. Swobodnie mogą go również wybrać osoby o buziach owalnych i trójkątnych.  Jeśli nie wiesz jak określić swój kształt twarzy, spróbuj obrysować go szminką na lutrze, kiedy patrzysz na swoje odbicie.

Melonik swoje złote chwile miał na początku XX wieku w Londynie, kiedy noszony był przez policjantów i finansistów. Aktualnie, również w angielskiej stolicy, tego typu kapelusz ma się całkiem nieźle, i nie mówię tu tylko o ulicznych straganach na Portobello ;)

Fot. HatHat

Fot. HatHat

Fot. HatHat

JAK NOSIĆ?

W codziennych stylizacjach taki fason kapelusza świetnie wygląda noszony na tyle głowy. Zdjęcia mody ulicznej z Londynu pokazują, że kapelusz nie wymaga specjalnej oprawy stylizacyjnej, a biorąc przykład z p. Olejnik, możemy fajnie zamknąć ciekawą stylizację. Zakładając melonik do eleganckiego płaszcza możemy pokusić się przekrzywienie kapelusza – uzyskamy wówczas super stylowy efekt, niczym z pokazów mody Hermes.

Fot. pl.pinterest.com/pin/407012885058237672/

Dobrze dobrany kapelusz zostaje z nami na zawsze. Szukając idealnego nakrycia dla siebie warto skorzystać z porad hatfitterów, czyli osób potrafiących zmierzyć obwód głowy i określić kształt twarzy. Zakładając właściwie dobrane nakrycie głowy możemy sobie pozwolić na pełną swobodę stylizacyjną. Mamy wtedy gwarancję, że kapelusz będzie pasował do stroju, tak jak pasuje do nas.

Lubisz pisać? Chcesz podzielić się swoją wiedzą kosmetyczną/fryzjerską, a może tą z zakresu dietetyki lub innej dziedziny z szeroko pojętego lifestyle’u? Możesz tworzyć treści na Wizaz.pl i dzięki temu promować swój blog czy inną działalność. Sprawdź materiały, które opublikowali już nasi Autorzy. Jeśli chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z nami na wspolpraca@wizaz.pl.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:22

Zobacz także

Nasze propozycje