Danuta Awolusi

5 motywujących porad od dziewczyny, która zrzuciła... 70 kg!

Czasem śmieszy mnie słowo odchudzanie. Uważa się je za wycinek czasu, po którym można powrócić do momentu, w którym było się wcześniej. A tak nie jest, inaczej czeka nas syzyfowa praca. Spełnię prośby wielu i polecę pięć rad, które dadzą wam motywację do tego, aby zmienić siebie. Ja sama zrzuciłam 70 kg, więc uwierzcie mi – stosując się do nich, gwarantuję sukces! Ważne, aby zastosować wszystkie rady po kolei, a nie wybrać jedną. Gotowi?
PISZĄ DLA NAS

Wszystkie dziewczyny samotności

Samotność ma tyle oblicz, ile jest damskich imion na świecie. Męskich też. Samotność szufladkuje, osacza, odbiera za dużo rzeczy. Jest też bardzo intymna. Rzadko się nią dzielimy, bo jak szczerze powiedzieć o czymś, co tak trudno zrozumieć? Czy samotność może być czyimś prawem, czy zawsze jest tylko brzemieniem?
PISZĄ DLA NAS

Danusia schudła 70 kilogramów! Teraz zdradza, jak jej się to udało

Miałam niezwykłą umiejętność: słyszałam, co ludzie o mnie myślą. W ich oczach widziałam słowa: „Gruba”. „Brzydka”. „Zapuszczona”. Oskarżenie, pogardę, litość. I taka się czułam. Dzisiaj wiem, że to nie ja byłam „zapuszczona”, ale moje życie. I poczucie wartości – czy w ogóle istniało? Ważyłam prawie 140 kilogramów, ale problemów i kompleksów miałam tonę więcej.
PISZĄ DLA NAS

4 sprawdzone sposoby na chwilę dla siebie (także dla mam)

Małe przyjemności czynią z życia znośny byt. Jakoś da się wytrzymać, nawet kiedy wszystko wiruje wokół i dosłownie lada moment runie nam na obolałą od problemów głowę. Ostatnio zasłuchując rozmowy i opowieści, podłapałam kilka sposobów na dwie, ważne rzeczy. Znajdowanie chwili dla siebie i rozpieszczanie własnego „ja”. Poprawcie mnie, jeżeli po trzydziestce człowiek nie ma na to ochoty ze zdwojoną siłą? Ja mam!
PISZĄ DLA NAS

Chleb, który nie tuczy - przepis idealny!

Długo żyłam bez chleba, od kiedy uwierzyłam, że tuczy. W końcu jednak powróciłam do pieczywa, zaczynając od tak zwanych „grahamek”. Kiedyś jednak przez przypadek zobaczyłam rozpiskę składu i poczułam się oszukana. Pomyślałam: „A gdyby istniał chleb bez mąki i tłuszczu? I polepszaczy? Ale by było”. A potem dowiedziałam się, że on istnieje. Chleb z kaszy gryczanej niepalonej…

6 sytuacji, gdy psychoterapia staje się ratunkiem

- Byłam dzisiaj u dermatologa. Drogo, jak czort. Sto czterdzieści złotych za wizytę. No ale trzeba. Cera musi wyglądać! To moja wizytówka! – opowiada koleżanka. Za aparat na zębach płaci sto pięćdziesiąt złotych miesięcznie. U dietetyczki zostawiła tyle samo. To się nazywa inwestycja w siebie. Patrzę na nią i myślę: „Cholera. Wszystko opłaciła, a najważniejsze leży odłogiem. Ona sama.”. Dlaczego wizyta u psychologa i terapia wydaje jej się czymś… nie do pomyślenia? I kiedy przychodzi moment, że jednak… trzeba zadziałać?
PISZĄ DLA NAS

Zupa fit po której szybko nie zgłodniejesz!

Kiedyś wolałam ją omijać. Nie było jej nigdy w domu rodzinnym, więc nie miałam pojęcia, do czego mogę ją wykorzystać. Mówiono mi, że jest mdła, że w sumie to pożytek z niej marny i o wiele bardziej nadaje się na lampion. Ale chcąc nie chcąc, w końcu stała się niekwestionowaną królową jesieni. Także w mojej kuchni. Ona, czyli dynia. Moja ulubienica, odkąd tylko przyrządziłam najlepszą zupę-krem na świecie.
PISZĄ DLA NAS
Danuta  Awolusi

Danuta Awolusi

Nasi autorzy

Dorota  Michałowska
Dorota Michałowska
Weronika  Szczesna
Weronika Szczesna
Weronika Szewczyk
Weronika Szewczyk
Katarzyna  Kryszk-Mleczko
Katarzyna Kryszk-Mleczko
Paulina Bieniasz
Paulina Bieniasz
Kinga  Kerth
Kinga Kerth
Estera  Łastowska
Estera Łastowska
Joanna Szczepianiak
Joanna Szczepianiak
Agata  Choromańska
Agata Choromańska
Alicja Olak
Alicja Olak
Patrycja Pietracha - Rotithor
Patrycja Pietracha - Rotithor
Infallible  Lifestyle
Infallible Lifestyle
Gosia Sierocińska
Gosia Sierocińska
Urszula Domańska - Graczyk
Urszula Domańska - Graczyk
Konrad Hryniewicz
Konrad Hryniewicz
Dorota  Daleszyńska
Dorota Daleszyńska