Poparzyłaś skórę na słońcu? Wiemy, jak złagodzić ból i zaczerwienienia

Wideo, , tagi: poparzenie słoneczne
Poprzedni artykuł: Urodzinowy box Sephora Polska to uczta dla fanek makijażu! Następny artykuł: Trwały makijaż na upały z NÉO Make Up
Latem nieustannie walczymy ze słońcem. Nie zawsze jednak uda nam się odpowiednio zabezpieczyć skórę... Mamy kilka sprawdzonych kosmetyków, które pomogą wam się z tym uporać.

Poparzoną słońcem skórę bardzo łatwo rozpoznać. Zaczyna robić się czerwona, piecze i boli. Dyskomfort sprawia nawet prysznic, kąpiel w basenie czy w morzu. Jak poradzić sobie z poparzeniami słonecznymi i jak się przed nimi uchronić?

Jak złagodzić poparzoną słońcem skórę?

Na poparzenia warto reagować od razu. Zanim jednak cokolwiek nałożycie na skórę, dokładnie się jej przyjrzyjcie, ponieważ wasze dalsze kroki powinny być dopasowane do stopnia poparzenia.

  • oparzenia słoneczne I stopnia - występują najczęściej. Zewnętrzna warstwa skóry jest rozgrzana, czerwona, po czym dochodzi do jej złuszczenia. Ulga przychodzi po kilku dniach;
  • oparzenia słoneczne II stopnia - obejmują naskórek oraz skórę właściwą. Stopniowo zaczyna pojawiać się obrzęk oraz pęcherze wypełnione płynem surowiczym. W tym przypadku leczenie należy skonsultować z lekarzem, który przepisze odpowiednie preparaty;
  • oparzenia słoneczne III stopnia - dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej, tkanki podskórnej i nerwów. Niestety skóra nie wykazuje żadnej reakcji na dotyk - jest jakby "martwa". Uszkodzone receptory czuciowe nie radzą sobie z przekazywaniem impulsu. Konsultacja lekarska jest niezbędna. 

Pamiętajcie, że nie ma znaczenia, ile czasu przebywacie na słońcu. Zawsze warto stosować filtry i mieć ze sobą coś, co natychmiast schłodzi skórę w razie jej poparzenia. W naszym wideo możecie zobaczyć, co nałożyć na już poparzoną skórę oraz jak zapobiegać poparzeniom.

Poniżej znajdziecie natomiast listę kosmetyków z odnośnikami do naszego KWC, które zostały użyte w materiale wideo:

- Maseczka po opalaniu Garnier Ambre Solaire Aftersun Tuchmaske

- Płatki pod oczy Patchology FlashPatch Rejuvenating Eye Gels

- Łagodzący żel aloesowy Skin79 Aloe Aqua Soothing Gel 99%

- 10% D-panthenolu w piance Ziaja

- Balsam chłodzący po opalaniu Garnier Ambre Solaire, Sensitive Advanced

- Mleczko ochronne Institut Esthederm, Adaptsun

- Filtr do twarzy bareMinerals SPF50 PA++++

- Krem chroniący przed alergią słoneczną Nivea Sun SPF50+

- Nawilżająca mgiełka Lirene SPF30

- Spray chroniący przed słońcem i promieniowaniem UV Natulique

- Kokosowa mgiełka do twarzy i włosów Bielenda SPF15

Używałyście ich? Koniecznie dajcie nam znać, jak wam się sprawdziły :).


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 sierpnia 2020, 10:13

Nasze propozycje