Masz opadającą powiekę? Zobacz, jak nie powinnaś się malować

Wideo, , tagi: makijaż, opadająca powieka
Poprzedni artykuł: TYLKO U NAS! Basia Kurdej-Szatan zdradziła, jakiego pudru używa. Każda... Następny artykuł: Usta ombre! Zobacz jak szybko i łatwo je wykonać!
Opadająca powieka to problem wielu kobiet, również tych z pierwszych stron gazet. Jak z nią walczyć bez ingerencji chirurga? Oczywiście makijażem!

Opadająca powieka zmienia wygląd całej twarzy. Pomniejsza optycznie oczy, które wyglądają na smutne. Jak prawidłowo wykonać makijaż, aby skutecznie przywrócić im ładny wygląd?

Jak wygląda opadająca powieka? 

Na początku powinnyśmy odróżnić opadającą powiekę od opadającego kącika oka, które bardzo często są ze sobą mylone. Opadający kącik polega na opadzie zewnętrznego złączenia powieki i dolnej linii oczodołu (zdjęcie po lewej), natomiast z opadającą powieką mamy do czynienia wtedy, gdy fałda górna nachodzi na dolną (foto po prawej).

Opadająca powieka najczęściej towarzyszy nam już od urodzenia. U jednych występowanie jest spowolnione, a u innych kobiet efekt pogłębia się wraz ze starzeniem się skóry. Już po 26 roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, przez co skóra traci jędrność i sprężystość. Z wiekiem słabną także mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi i problem ten staje się bardziej widoczny.

Jak radzić sobie z opadającą powieką? Jaki makijaż wybrać?

W pierwszej kolejności musimy zrobić analizę i stwierdzić, czy opadająca powieka występuje w obu naszych oczach, czy może mocniej widoczna jest w jednym z nich. Makijaż opadającej powieki musi optycznie powiększyć oko - poprawić symetrię twarzy. Powinien być wyciągnięty ponad linię załamania górnej powieki, przez co nasze oko będzie wyglądało na większe, a opadająca powieka zejdzie na drugi plan. Doskonale sprawdzi się także rozświetlenie wewnętrznego kącika i łuku brwiowego. Przy opadających powiekach nie należy obrysowywać całego oka ciemną kredką, ani ciemnym cieniem, ponieważ wydaje się wtedy mniejsze i głębiej osadzone.

Jak przełożyć teorię na praktykę? Obejrzyj wideo! To naprawdę proste!

Zobacz także: MAKIJAŻ Z WYKORZYSTANIEM TYLKO ROZŚWIETLACZY! CZY TO MOŻLIWE?

Foto: Pinterest

ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE PALETKI DO MAKIJAŻU W KWC:


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 lipca 2020, 22:22

Nasze propozycje