Skąd się biorą zmarszczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > AgaCywin

Notka

Oceń ten wpis

Skąd się biorą zmarszczki?

AgaCywin napisał(a) 2012-12-21 19:14

Wiele z nas każdego dnia obserwuje w lusterku swoją twarz. Każdego dnia liczę swoje zmarszczki i wyszukuję nowych. Niestety, trend ten cały czas jest rosnący i liczba zmarszczek na mojej twarzy nie zmniejsza się. Nie ma się czemu dziwić - lata przecież lecą, a ja nie staję się młodsza.

Ostatnio wspomniałam o tym, że zainteresował mnie kolagen i postanowiłam zgłębić temat. Wydaje mi się, że coś w tym musi być, gdyż powstawanie zmarszczek jest ściśle związane z produkcją kolagenu w ludzkich tkankach. To on tworzy bowiem wraz z elastyną specjalne włókna, których zadaniem jest spajanie tkanki. To właśnie ta struktura odpowiada za odpowiednią elastyczność skóry oraz jej wytrzymałość. Włókna te jednak nie są nieśmiertelne, a białka, które je tworzą, ulegają ciągłej wymianie. Mijające lata nie działają jednak na naszą korzyść. Nasze komórki tracą bowiem zdolność produkcji białek, przez co regeneracja włókien kolagenowych i elastynowych trwa znacznie wolniej. Powoduje to pogorszenie elastyczności skóry oraz zwiększenie jej podatności na uszkodzenia. To właśnie dlatego skóra z wiekiem zaczyna się marszczyć... niestety
Wyświetlenia 17540 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.