Jak pozbyć się wągrów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > Ja vs. niebezpieczny świat kosmetyków

Notka

Hej dziewczyny!

Postaram się przybliżyć Wam tutaj moje różne, liczne, przeżycia z kosmetykami.
Będą recenzje lepsze i gorsze, ale przede wszystkim pamiętajcie, że wszystko zależy od Waszych włosów :)
Zapraszam do czytania :)
Ocena: 1 głosów, 4,00 średnia.

Jak pozbyć się wągrów?

zbroja napisał(a) 2013-04-29 12:30

Wągry to nic innego jak zatkane pory.
Po pierwsze najlepszym rozwiązaniem byłoby odstawić zabawę w podkłady, pudry i inne zapychacze, ale wiadomo, że nie każda z nas się na to powoła.
Przede wszystkim należy bezwzględnie zmywać makijaż na noc. Buzię przeczyszczać najlepiej tonikiem bez alkoholu (alkohol wysusza naszą cerę) rano i wieczorem. Ja na przykład używam toniku z Ziaji ogórkowego, za około 6 złotych. Nie dajcie się nabrać na reklamy, które mówią, że dzięki tonikowi z alkoholem pozbędziecie się świecenia buzi i innych przykrych dolegliwości. Alkohol wysusza na chwilę, ale później Wasz tłuszczyk wróci ze zdwojoną siłą, i to w przeciągu paręnastu minut.
Tak więc tonik rano i wieczorem.
Z domowych sposobów polecam przeczyszczanie raz na tydzień cery świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Nie częściej ponieważ może to naruszyć nasze pH.
Oczywiście jest multum różnych peelingów, żeli i innych cudów, których osobiście nie używam, ale wiem, że niektóre są skuteczne

Wiemy już jak zapobiegać powstawaniu wągrów. Ale co zrobić gdy już je mamy, i chcemy się ich pozbyć?

Najprostszym i najtańszym sposobem jest żelatyna. Oczywiście ta najzwyklejsza, nie żadna wieprzowa.
Więc bierzemy łyżeczkę żelatyny i mieszamy ją z jedną łyżką mleka. Mieszamy do utworzenia twardej żelatyny. Jeśli nam nie wychodzi, można dosypać trochę więcej żelatyny.
Następnie taki produkt podgrzewamy, na przykład w mikrofalówce. Ja nie posiadam, więc nalewam wrzątku do naczynka a potem wkładam szklankę z żelatyną, mieszam i czekam aż się rozpuści.
Następnie byle jakim pędzelkiem nakładamy na miejsca z których chcemy wyciągnąć wągry, czekamy aż zastygnie, zrywamy i gotowe!

Radzę zrobić sobie 'maraton' takiego żelu, jeden raz zapewne nic nie da, ale jeśli trochę się pomęczycie na pewno wyciągniecie znaczną ilość przykrych czarnych kropek

Mówi się o różnego typu plastrach na nos wyciągających wągry, ale szczerze mówiąc jest to metoda nieskuteczna no i droższa od żelatyny. Polecam domowe sposoby.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
Wyświetlenia 21023 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.