Przechowywanie kosmetyków do makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > supermakijaz

Notka

Oceń ten wpis

Przechowywanie kosmetyków do makijażu

supermakijaz napisał(a) 2014-10-21 14:25

Wiele kobiet popełnia zasadniczy błąd przechowując kosmetyki do makijażu w łazience. Nie jest to odpowiednie miejsce do ich przechowywania ze względu na wilgoć jaka tam panuje jak i zbyt wysoką temperaturę.

Wiele składników zawartych w kosmetykach np. witaminy w kremie, po podgrzaniu tracą swoje właściwości. Wszelkiego rodzaju kosmetyki powinny być szczelnie zamknięte i przechowywanie w suchym i dość chłodnym miejscu. Aby długo cieszyć się wysoka jakością kosmetyków, należy je również chronić przed świateł, gdyż są fotoczułe i szybko wchodzą w rekcję z promieniami tracąc zdecydowanie na jakości.

Koniecznie również trzeba zwracać uwagę na daty przydatności i nie używać ich po wyznaczonej dacie. Nie tylko nie będą skuteczne, ale również mogą doprowadzić do podrażnień skóry. Dbając o perfekcyjny makijaż koniecznie uwagę trzeba poświecić wszelkiego rodzaju pędzlom. Powinny one być regularnie myte w specjalnym płynie lub ewentualnie w roztworze wody z mydłem. Specjalne płyny do mycia pędzli mają działanie bakteriobójcze. Po takiej kąpieli powinny być starannie osuszone i wymodelowane w specjalnych uchwytach do tego przeznaczonych. Gdy zaczynają tracić włosie koniecznie należy wymienić je na nowe.
Wyświetlenia 43986 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.