Stewia, moja ulubiona roślinka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > tryckak

Notka

Oceń ten wpis

Stewia, moja ulubiona roślinka

tryckak napisał(a) 2013-04-13 22:52
Updated 2013-04-13 at 22:55 by tryckak

Od pierwszej chwili polubiłam słodką stewię - roślinę rodem z regionu pomiędzy Paragwajem a Brazylią od razu polubiłam ją. Mam ku temu powody. Nie każdy wie, że pomimo ogromnych właściwości słodzących spożycie proszku z tej rośliny nie powoduje cukrzycy.

Mogą ją zatem używać nie tylko zdrowi ludzie, ale też i chorzy. Nie zawiera kalorii. To jest wspaniała wiadomość dla wszystkich osób na diecie. Możesz jeść ile chcesz, ale nie tyjesz. Spożycie proszku ze zmielonych liści stewii nie zwiększa poziomu cukru we krwi, a zatem nie powoduje chorób cywilizacyjnych. Nie jest toksyczna tak jak inne sztuczne słodziki. Nie posiada chemicznych składników. Jest naturalna.

Warto podkreślić też to, że nie powoduje próchnicy zębów i osadu zębnego. Zatem może być swobodnie używana w kuchni. Każda gospodyni dbająca o zdrowie domowników winna pokochać tą roślinkę. Ja już ją wprowadziłam do codziennej kuchni. Polecam wszystkim koleżankom. Niech wiedzą, że istnieje alternatywa dla rafinowanego cukru zwanego też „białą śmiercią”. Stewia to słodzik naturalny ukryty w liściach. Wystarczy tylko je zmielić i spożywać. Można też nabyć gotowy proszek. Zastanawiam się co się stanie, jeśli wszyscy się dowiedzą i przejdą na spożycie cukru ze stewii.

To będzie rewolucja w nawykach żywieniowych. Powiedziałabym, że bardzo pożądana rewolucja. Kiedy chodzi o zdrowie taka przewrót jest wskazany dla wszystkich. Przecież w jej konsekwencji polepszamy naszą kondycję fizyczną. O stewii należy opowiadać wszystkim. Niech poznają tą słodycz daną nam przez naturę.
napisany w Rodzinny
Wyświetlenia 33824 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.