Bolące nogi? jak przynieść im ulgę? – moje sposoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > Smelllikeme.pl kosmetyki, zapachy i pielęgnacja

Notka

Witam
Znajdziecie u mnie porady, recenzje i proste rozwiązania, które pozwolą nam zostać piękne jeszcze dłużej :p
Głownie opisuję kosmetyki naturalne i kosmetyki o charakterze SPA & Wellnes.
Jestem zwolenniczką łatwych rozwiązań, które dają niesamowite efekty.
Zapraszam!
http://smelllikeme.pl/
Oceń ten wpis

Bolące nogi? jak przynieść im ulgę? – moje sposoby

smelllikeme napisał(a) 2016-10-05 19:42

Dzisiaj troszkę o zmaganiu się z problemem codziennym, ale jednak dość ważnym
Kochani zdaję sobie sprawę, że tym wpisem Ameryki nie odkryję, ale pokażę wam jak radzę sobie z bólem nóg i stóp. W przypadku pracy w pozycji stojącej, szczególnie ważna jest opieka nad nogami i stopami. Stojąc osiem godzin w pracy w niewygodnych butach, w butach uniemożliwiających „oddychanie” powstają często dość niekorzystne schorzenia jak haluksy, odparzenia, pęcherze a także żylaki. Podobne następstwa pojawiają się w przypadku pracy w pozycji siedzącej lub w ogóle pracy w rzadko zmienianej pozycji. Częste tkwienie w jednej niezmiennej pozycji jest bardzo męczące ale także powoduje zastój w żyłach, zatory co prowadzi do większych konsekwencji zdrowotnych.
Wyobraź sobie sytuację kiedy wracasz do domu i ściągasz TE buty, które miałaś w pracy i zamieniasz je na delikatne i mięciutkie kapciuszki, przyjemne prawda? jednak tylko na moment bo za chwilę znowu czujemy ociężałość nóg i ból stóp. Opiszę teraz jak ja radzę sobie z tym problemem. Tak więc buty już ściągnięte, kapciuszki włożone więc zaczynamy
Pierwsze od czego zaczynam to wstawienie wody w czajniku i zachowując umiar temperatury, wlewam ją do misi z garścią soli do stóp. Woda przyjemnie zmiękcza i odświeża stopy a także sól, którą w niej rozpuściłam, pozwala limfie na swobodne krążenie. Limfa krążąc wewnątrz, łagodzi opuchnięcia i delikatnie ochładza.
Polecam tutaj sól szczególnie polecaną do stóp, jednak jeśli takowej teraz nie macie to możecie spróbować z solą do kąpieli.

Później przechodzę do delikatnego peelingu stóp. Używam do tego zazwyczaj peelingu na bazie soli, ponieważ są one najbardziej efektywne w działaniu według mnie. Zwyczajnie lubię peelingi gruboziarniste.
Mogę tutaj polecić peeling:
Bania Agafi
Stara Mydlarnia
Organic shop
Jeśli nie m am peelingu, zrogowaciały naskórek ścieram pumeksem z lawy wulkanicznej. Dlaczego? bo dobrze ściera i jest całkowicie antyseptyczny i pozbawiony bakterii. łatwy w czyszczeniu i przede wszystkim naturalny.
Pumeks z lawy wulkanicznej
Lubię także elektryczny pumeks Scholl taki wariant dla leniwych
Maska złuszczająca stopy Lbiotica
Maska złuszczająca stopy Douglas
Jeśli nie mam czasu, zwyczajnie tylko moczę nogi. Po kąpieli stóp używam kremów łagodzących obrzęk i chłodzących zarazem, świetną sprawą są także maski regenerujące stopy w formie skarpetek oraz plastry, (znajdziecie w Douglasie) które można nosić nawet w pracy, ponieważ nie są widoczne ( przyklejamy je na stopy).
Kremy i maski, których używam:
Organic shop
Fratti
Planeta Organica
Lbiotica
Nivelazione
a w szczególności polecam markę Fusswohl, którą znajdziecie w Rossmannie. Produkty świetne w rezultacie i cenowo więc czego chcieć więcej?
Stopami już się zaopiekowałyśmy więc pora zająć się całymi nogami a w szczególności łydkami. To one zazwyczaj są spięte a przez to bardzo ociężałe. Szczególnie polecam tutaj maści, kremy i balsamy z ekstraktem z kasztanów. One poprawiają ukrwienie poprzez wzmacnianie naczyń krwionośnych, często towarzyszy temu uczucie ciepła.
Maść z kasztanem
Seria z Bielendy
balsam Bingospa

Przedstawiłam wam pokrótce moje sposoby na walkę z bolącymi nogami i stopami, jednak to do was należy decyzcja czy coś z tego przejmiecie Warto poświęcić kilka minut na zajęcie chociaż przez chwilę tymi dolnymi kończynami o których nawet nie myślimy a dzięki nim przecież możemy tak wiele
pozdrawiam
napisany w Osobisty
Wyświetlenia 17434 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.