Wizaz.pl - Wpisy w blogu

Wróć   Wizaz.pl > Blogi

Notka

Stary

Jana. Tandeta- Tredowata mi z tego wychynęła...

kasiotla napisał(a) 2014-08-21 08:49

Teraz…

Jana bezradnie spojrzała na Różową.
- No To ja się będę zbierać. Wstała.
- A co pani właściwie chciała od niej – Różowa skinęła głową w stronę wciąż zawodzącej Janiny
- Nic takiego. A może wszystko. Nie wiem. Chciałam zapytać o sprawy z przeszłości. Znalazłam kilka zdjęć w szufladzie mamy.
- Jakiej mamy?
- No Niny. Jestem jej córką.
Staruszka na łóżku nagle...
Przyczajenie
Wyświetlenia 34697 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Aj ta niekonsekwencja... Jana powraca.

kasiotla napisał(a) 2014-08-20 07:50
Updated 2014-08-20 at 12:24 by kasiotla

Bardziej niż wtedy…

-​Franiu, oni nie są kolaborantami. Przecież wiesz! Zabiłam ich. Boże, Co ja mam robić, co robić. Przecież oni nic nie zrobili. Franiu, ja też nie! Ja nikogo nie zdradziłam. Ja go kocham. Dlaczego nie chcą zrozumieć, że kochałam go już przed wojną. Przecież to nie jest jakiś obcy Niemiec. To Will. Nasz Will. Bawiliśmy się razem jako dzieci. Franiu, nie pamiętasz…? Co ja mam zrobić. Pójdę może tam i się przyznam, że to ja? Żeby rodzicom dali spokój....
Przyczajenie
Wyświetlenia 34401 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Cud Miód Box... no cud i tyle!

kasiotla napisał(a) 2014-08-18 08:52
Updated 2014-08-18 at 08:54 by kasiotla

Cud Miód Box... i jak tu nie kochać jedzenia Żegnajcie restrykcyjne diety, odejdźcie w niepamięć stracone w bólach kilogramy! Panie i panowie czapki z głów - kurier pudełko z żarełkiem przyniósł!
A pudełko wspaniałe. Już na pierwszy rzut oka zachwyca minimalistyczne opakowanie, a w środku cuda panie...cuda
Czarnuszka - ziarno... obwąchałam, oglądnęłam... wrzuciłam do mięsa - super sprawa... ale mimo wszystko do picia naparu chyba się nie przekonam - jako przyprawa - od dziś...
Przyczajenie
Wyświetlenia 29948 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Tym razem mocniej...

kasiotla napisał(a) 2014-08-09 20:27
Updated 2014-08-09 at 22:56 by kasiotla

Teraz…

Obudziło ją walenie do drzwi.
-​Otwieraj do cholery.
Roman. Pijany. Siedziała przerażona na łóżku.
-​Otwieraj, bo rozwalę drzwi. Wiedziała, że to zrobi. Pośpiesznie wyskoczyła z łóżka i przekręciła zamek. Roman wtoczył się do środka.
-​Co jest mała? Ile mam czekać pod drzwiami. Stęskniony – beknął i próbował ją objąć.
-​Zostaw, jesteś pijany! – sprytnie wywinęła się z jego objęć.
-​Ej. Jakie...
Przyczajenie
Wyświetlenia 31742 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Kawałek do bani czyli ckliweczki jest z kiepskiego romansu

kasiotla napisał(a) 2014-08-09 06:39
Updated 2014-08-09 at 06:55 by kasiotla

Teraz…

Coś wwiercało się w jej mózg, jakiś dokuczliwy dźwięk nie pozwalał spać. Z westchnieniem usiadła na łóżku półprzytomnie poszukując tego czegoś, co generuje hałas. Telefon.
-​Halo – warknęła do słuchawki
-​Uuu obudziłem cię, przepraszam, ale już południe, myślałem że jesteś na nogach kochanie – Roman, był chyba nieco zszokowany złością w jej głosie.
O żesz… Kochanie? Hmm…
-​Nie, nic się nie stało, tylko nie...
Przyczajenie
Wyświetlenia 30911 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Spotkanie z przeznaczeniem po raz pierwszy

kasiotla napisał(a) 2014-08-08 21:43

Teraz…

Jana zbiegała po schodach. Na półpiętrze zatrzymała się, żeby uniknąć zderzenia z mężczyzną, który mozolnie wspinał się na górę. Na jej widok przystanął i zdjął czapkę.
-​Dzień dobry pani - uśmiechnął się
-​Dzień dobry – odpowiedziała grzecznie. Mężczyzna wciąż stał blokując schody, tak jakby oczekiwał rozwoju konwersacji. Wciąż się uśmiechał.
-​Pani Janka, prawda?
-​Jana – poprawiła odruchowo – skąd...
Przyczajenie
Wyświetlenia 42531 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

... jej morderca

kasiotla napisał(a) 2014-08-08 07:15

Bardziej niż wtedy

Mężczyzna uderzył ją w twarz. Głowa Niteczki odskoczyła do tyłu uderzając o ścianę. Nawet nie bolało. Było jej tylko dziwnie. Głowa stała się leciutka, jak balon wypełniony powietrzem. Za uchem poczuła coś gorącego. Krew – pomyślała. Czerwona strużka spływała w dół po szyi, miękko otulała obojczyk żeby zniknąć prowokacyjnie w rowku między piersiami.
- Za co? - wyszeptała. Jej oprawca patrzył jak zahipnotyzowany na zakrwawiony dekolt jej sukienki....
Przyczajenie
Wyświetlenia 45451 Komentarze 0 kasiotla jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.