Wizaz.pl - Niesklasyfikowany

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > kasiotla

Notka

Niesklasyfikowany Wpisy bez przyznanej kategorii
Stary

Poszukuję!

kasiotla napisał(a) 2016-02-24 13:31

Odkupię książkę Muriel Barbery "Elegancja jeża"
Przyczajenie
Wyświetlenia 43609 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Kryolan czyli bez okoliczności łagodzących

kasiotla napisał(a) 2016-02-06 18:32

Brzydota jest dla kobiet okolicznością łagodzącą, tak jak pijaństwo i całkowita niepoczytalność. (Pitigrilli)
Lubię tego starego zbereźnika Pitigrillego. Lubię go, rzecz jasna z czasów rozpasanej młodości i skandalizującej pikanterii, bo wersja a'la św. Augustyn jakoś do mnie nie przemawia. Ha – generalnie nie przekonują mnie indywidua, które w rozkwicie żywota bawią się radośnie, grzesznie i nieomal perwersyjnie – albo i nawet bez nieomal, a w jesieni życia - zapewne w przeczuciu...
Przyczajenie
Wyświetlenia 35001 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Organic Curl System czyli jak w dwie godziny zrujnować sobie włosy na całe lata

kasiotla napisał(a) 2016-02-02 08:22

Przeklinanie nie pomogło… Gniew! Gniew Malkontentki jest wielki. Gniew Malkontentki wybucha spienioną falą jadu przy każdym – nawet przypadkowym – zerknięciu w zwierciadło. Horacy nauczał, że gniew jest krótkotrwałym obłędem. Owszem to prawda, jest obłędem, ale w przypadku naszej bohaterki z pewnością słowo krótkotrwały jest nieco na wyrost. Malkontentka ciska się w szaleństwie i pewnie jeszcze trochę to potrwa. A za sprawą czego? No zgadnijcie! Organic Curl System! Tak. Dawno...
Przyczajenie
Wyświetlenia 28045 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Konkurs mikołajkowy!

kasiotla napisał(a) 2015-11-08 18:04

On dostał twój list – na pamięć go zna
Prezenty już wziął i w worku je ma
Bo Mikołaj jedzie tu już. (E.Flinta)

No – jedzie! Prezenty zapragnięte? Listy napisane? Jeśli nie, to trzeba się śpieszyć, bo sądząc po ilości artykułów przynależnych Gwiazdce a wystawionych już w marketach, chyba w tym roku święta będą wcześniej – ktoś coś wie…? W Krainie Szalonego Kapelusznika wszystko jest możliwe. Podobnie jak na malkontenckim blogu. Malkontentka wpasowując...
Przyczajenie
Wyświetlenia 20833 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Oda do grubych ud, czyli jak to z uporczywym cellulitem było…

kasiotla napisał(a) 2015-11-05 17:49

Wiersz napisałam. O nogach Malkontentki.

Powiem wam dziś tyle
Że malkontenckie nogi
Przypominają te goryle.

Krótki ten wiersz, ale naprawdę nie ma się nad czym rozwodzić. Włochate, plaskate, a jakby było mało to jeszcze utyte i obleczone w grubą warstwę cellulitu…
Biedna Malkontentka. Nie dla niej krótkie spódniczki, zalotne szorty, obcisłe spodnie, kreacje, w których z dłuuugich rozcięć kusząco wyziera smukła nóżka, zwieńczona wysoką szpileczką....
Przyczajenie
Wyświetlenia 14890 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Hada Labo i Berdever czyli o japońskich kosmetykach slow kilka

kasiotla napisał(a) 2015-11-03 19:12

Wiecznie młodzi pozostają tylko ci, którzy umierają młodo. (J. C.Somoza)
Obejdzie się. Zgadzam się raczej z pozaczasowa panią Czubaszek, że lepiej być starym, niż martwym. Malkontentka też się zgadza, bo z niej prosty chłop i od życia najbardziej oczekuje... życia właśnie. Co absolutnie nie oznacza, że ku starości galopującej w jej stronę z orężem zmarszczek, zwiotczeń i chorób wszelakich, pędzi z otwartymi ramionami, nieuzbrojona i uległa. O nie. Malkontentka jest z natury rzeczy istotą...
Przyczajenie
Wyświetlenia 11932 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Witajcie w piekle...

kasiotla napisał(a) 2015-11-02 22:34
Updated 2015-11-02 at 22:36 by kasiotla

Próba zrealizowania nieba na ziemi kończy się zawsze wyprodukowaniem piekła. (K.Popper). No własnie ... chyba w takie miejsce jakimś dziwnym zrządzeniem Opatrzności udało mi się załapać. Trzy dni pobytu w piekle z lekka mnie zmięły, ale wszak Wszystko mija - nawet najdłuższa żmija (S.Lec). Moje zesłanie dobiegło końca. Wróciłam do domu - aktualnie podlegam intensywnemu karmieniu i starannej dezynfekcji. W czasie, gdy usiłuję powrócić na level "człowiek", Wy Przyjaciele nie traćcie okazji...
Przyczajenie
Wyświetlenia 14497 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Obcięte włosy...

kasiotla napisał(a) 2015-11-01 17:46

Pamiętacie słowa pułkownika Slade’a w Zapachu kobiety? Włosy… Mówią, że włosy są wszystkim, wiesz… Czy zatopiłeś kiedykolwiek nos w gąszczu loków i chciałeś po prostu zasnąć na wieki?... No to w przypadku Malkontentki mamy dupkę. Nie będzie wciskania żadnych nosów w loki – nie będzie też umierania podczas tego wtulania – co w sumie samo w sobie nie jest takie złe, bo co to z takim wtulonym trupem potem zrobić?… Teraz można jedynie po przyjacielsku zmierzwić malkontencką...
Przyczajenie
Wyświetlenia 15249 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Inspired by czyli Malkontentka zwiesiła głowę…

kasiotla napisał(a) 2015-06-15 13:55

Nie wiem czy wiecie, ale nasza przyjaciółka Malkontentka, poza czarnym serduszkiem, wrednym charakterem i skłonnościami do destrukcji, kryje w sobie jeszcze ducha drapieżcy, instynkt łowczego. W całym nawale towarów, jakimi zasypuje nas kolorowa i plastikowa rzeczywistość jest w stanie bezbłędnie wyszukać rzeczy najbardziej tandetne, najmarniejsze z możliwych, ba – znalazłszy – musi je nabyć, a co najgorsze – użyć. A potem trzeba tą kupę nieszczęścia prowadzać od lekarza do lekarza…...
Przyczajenie
Wyświetlenia 17489 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Na wojnę z Organic Curl System czyli Olaplex w natarciu

kasiotla napisał(a) 2015-06-10 22:27
Tagi olaplex

Pół roku temu Malkontentka była inną kobietą… nie żeby miłą czy coś, ale inną. Los nie obdarzył jej wprawdzie wstrząsającą urodą, niemniej jednak wszelkie braki starała się sprytnie tuszować, aby nie ranić obywateli swoim widokiem. Stan taki utrzymywał się latami, a Malkontentka trwała w nim w umiarkowanej – niemniej jednak - szczęśliwości… Do czasu… kurka wodna do tej przeklętej chwili, w której postanowiła trwale poprawić swój wizerunek i strzeliła swoim włosom pocałunek...
Przyczajenie
Wyświetlenia 15882 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Organic Curl System w odwrocie, czyli Malkontentka wyczerpała zagadnienie

kasiotla napisał(a) 2015-06-10 22:25

Lepsze jest wrogiem dobrego kochani - takim hasłem rozpoczynam ostatnią już (bo ileż można o tym rozprawiać) opowieść o przygodzie Malkontentki z zabiegiem Organic Curl System. Tym razem będzie nieco bardziej optymistycznie…
Po okresie rozpaczy, gdzie włosy wyglądały jak smętna kopka siana o odrażającej brązowo-żółtej barwie, a Malkontentka gorączkowo rozważała opcję zmiany fryzury na tzw. rekruta, nastąpił szczęśliwy przełom. Związany był on z wizytą naszej bohaterki w galerii –...
Przyczajenie
Wyświetlenia 20060 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

TheBalm i rozświetlacz Mary-Lou czyli rzecz o fatalnych skutkach strojenia głupich mi

kasiotla napisał(a) 2015-05-17 18:37

…niemal wszyscy są ofiarami złudzenia, że utracili młodość, która przecież mogła być o tyle lepsza. Nie, nie mogła… (Leszek Kołakowski)
Przeczytawszy to zdanie Malkontentka poczuła przejmujący lęk…no, bo skoro wszyscy, to istnieje zagrożenie, że ona będzie pędzić w pierwszym szeregu zawiedzionych… a tego wolałaby uniknąć! Chociaż z drugiej strony… o jakiej młodości w jej przypadku mowa, skoro Malkontentka przyszła na ten piękny świat podejrzliwie zgorzkniała...
Przyczajenie
Wyświetlenia 15222 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jak być otoczoną wianuszkiem mężczyzn i nie zwariować ze szczęścia…

kasiotla napisał(a) 2015-04-25 16:53
Tagi thebalm

Jak mnie ta kobieta denerwuje! Malkontentka znaczy. Nie uwierzycie, jakie to upierdliwe babsko. Nie ma to jak rozdwojenie osobowości. No nic… Najpierw nie pozwalała puszczać pary z ust na temat swojej przygody z sexy mamą, a teraz upiera się przy down boyu…
A co ja mam niby opisać? Że pójdę przez tą babę z torbami, bo sobie jeszcze paletkę upatrzyła…? Ok, parafrazując klasyka - czuję chaos. Chaos czuję... Po kolei zatem.
TheBalm. Po raz wtóry. Dziś na tapetę - po...
Przyczajenie
Wyświetlenia 26276 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

O tym jak zachichotać w jelito czyli liryczny czwartek

kasiotla napisał(a) 2015-04-19 00:12

Kochani moi, jestem w podróży a jak to w podróży czas mi się dłuży – rymuje sobie, rymuje, bo dziś ślicznie i lirycznie czyli poetycki czwartek! Wiem, wiem Mickiewicz to ja nie jestem, ale każdy orze jak może.
Jadę sobie radośnie, świat za oknem wybiega mi naprzeciw. Słoneczko świeci. Wszystko się we mnie uśmiecha, chyba nawet trzustka i lewa nerka chichoczą w jelito. Jest dobrze…
Od rana kolebie mi się w głowie odcinek wiersza Iwaszkiewicza i nie odmówię sobie tej przyjemności...
Przyczajenie
Wyświetlenia 18209 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Jak zostać boginią seksu czyli…

kasiotla napisał(a) 2015-04-17 23:49

Znacie markę theBalm? Znacie! Aha… ale tak czy owak posłuchajcie…
Malkontentka będąca z natury wszechrzeczy osobą totalnie aseksualną, z biegiem lat coraz częściej i chętniej odnajduje w sobie silnie utajone elementy kobiecości… Problem w tym, że są na tyle głęboko ukryte, że wydobycie ich napotyka na pewne problemy. Dobra walę prosto z mostu – Malkontentka postanowiła zostać boginią seksu! A co! W tym celu poczyniła już pewne przygotowania:
Zakupiła sukienkę....
Przyczajenie
Wyświetlenia 16899 Komentarze 0 kasiotla jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.