Wizaz.pl - magdzia81

Wróć   Wizaz.pl > Blogi

Notka

Stary

Jestem mamą:)

magdzia81 napisał(a) 2017-01-18 09:06

Długo nie pisałam bo dużo się działo, najpierw święta, czyli miłe chwile spędzone z najbliższymi, przepyszne potrawy i śpiewanie kolęd. Przed świętami byliśmy u lekarza, który nastawił nas bardzo optymistycznie tzn ze powinniśmy dotrwać do końca ciąży. Niestety na wizycie okazało się że moje ciśnienie trochę wariuje i dostałam kolejne leki. Po świętach dopakowaliśmy torbę do szpitala i kończyliśmy przygotowywać wyprawkę. Wszystko układało się cudownie, odliczałam dni do końca roku i snułem plany...
Rozeznanie
Wyświetlenia 43481 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

34tc

magdzia81 napisał(a) 2016-12-15 11:27

Biegnie kolejny tydzień, brzuszek już duży, mała oczywiście też rośnie, przekroczyła już 2 kg ma już dość mało miejsca więc kopniaki są dość dokuczliwe i bolesne ale też bardzo przyjemne śmieję się, że będzie z niej towarzyska dziewczyna bo wyraźnie się ożywia jak są goście ubranka już poprane i wyprasowane, złożone czekają w komodzie na małą Tż zamówił też łóżeczko i fotelik samochodowy ale pewnie dotrą już po świętach, niestety ciagle nie zamówiliśmy wózka... inne rzeczy dla małej już...
Rozeznanie
Wyświetlenia 41022 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary
Ocena: 2 głosów, 3,00 średnia.

Święta już za pasem

magdzia81 napisał(a) 2016-11-24 15:53
Updated 2016-11-24 at 17:34 by magdzia81

Mimo leżenia w łóżku czas zacząć myśleć o tych kilku wyjątkowych dniach. Święta to dla mnie przede wszystkim czas spędzony z rodziną, przy przepysznych potrawach i śpiewie kolęd. W tym roku święta spędzamy u nas, przyjadą moi rodzice, siostra z rodziną i mama Tż. Będzie gwarno i pewnie trochę ciasno, ale damy radę powoli z mamą robimy listy świątecznych potraw, nie może wśód nich zabraknąć barszczu czerwonego z uszkami których niestety w tym roku wyjątkowo nie będę lepić... jedynie kibicować...
Rozeznanie
Wyświetlenia 39777 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Szaleństwo zakupowe

magdzia81 napisał(a) 2016-11-24 15:52

Jutro święto, każdego kto uwielbia robić zakupy czyli "czarny piątek". Ja w ten dzień nie ukrywam liczę na promocje w sklepach z artykułami dziecięcymi. Właśnie przeczytałam, że w http://effii.pl/pl/ będą 25% obniżki, również http://lalkametoo.pl/ przygotował liczne promocje więc jeśli ktoś szuka upominku dla małych i tych trochę większych to gorąco polecam.
Wczoraj po wizycie u lekarza odwiedziliśmy z Tż sklep Bytom w celu poszukiwania kurtki zimowej. Niestety okazało się że...
Rozeznanie
Wyświetlenia 39511 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Kolejna wizyta

magdzia81 napisał(a) 2016-11-23 10:31

Przed nami kolejna wizyta u lekarza, zobaczymy jak wygląda sytuacja, oby szpital nam nie groził...mam nadzieję, że u małej też wszystko dobrze. Może tym razem uda się ją podpatrzeć w 3D bo to już ostatni dzwonek. Ostatnio się nie udało bo maleńka wtuliła się w łożysko i nie chciała współpracować ciekawa jestem ile urosła od ostatniej wizyty, sądząc po kopniakach to dość sporo, wczoraj Tż sie zdziwił, że jest taka silna najtrudniejsze są wieczory i noce, kiedy próbuję zasnąć mała szaleje w...
Rozeznanie
Wyświetlenia 38872 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary
Ocena: 2 głosów, 3,00 średnia.

3 z przodu- kolejny tc za nami :)

magdzia81 napisał(a) 2016-11-20 11:55
Updated 2016-12-03 at 11:43 by magdzia81

Kolejny tydzień za nami, kończymy właśnie 30 tc do mety teoretycznie jeszcze 10 ale minimum to 6, czyli koniec roku. ciąże po zakończonym 36 tyg uznaje się za donoszoną. Oczywiście im dzidziuś dłużej będzie w brzuchu tym lepiej my już leżymy 5 tygodni więc te 6 w połączeniu ze świętami nie wydają się aż takie przerażające a potem i te kolejne nie będą takie straszne bo do spotkania z małą blisko.
jutro przyjedzie moja mama, znowu nagotuje nam pyszności i dotrzyma mi w ciągu dnia towarzystwa,...
Rozeznanie
Wyświetlenia 20379 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

2 spotkanie z położną i wyprawka dla malucha

magdzia81 napisał(a) 2016-11-18 17:02
Updated 2016-11-19 at 09:10 by magdzia81

Za mną 2 spotkanie z położną, podczas spotkania omówiłyśmy co powinno być w wyprawce dla naszej kruszynki o to lista, być może komuś się przyda
- 6 bodziaków z długim rękawem
- 6 pajaców
- 6 kaftaników
- 6 śpioszków lub polspioszkow
- 2-3 pary skarpetek
- rękawiczki niedrabki
- 2 sweterki/bluzy
- kombinezon lub śpiworek ( należy pamiętać że śpiworek powinien mieć możliwość zapięcia pasów np. W foteliku, natomiast kombinezon dobrze jak...
Rozeznanie
Wyświetlenia 18674 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Mąż w akcji

magdzia81 napisał(a) 2016-11-14 19:17

Wspominałam już, że w związku z moim kanapowym ostatnio trybem życia mój Tż musiał przejąć wszystkie domowe obowiązki. Bardzo zaskoczył mnie jeśli chodzi o kulinarne eksperymenty jeszcze nie odda mi panowania w kuchni jak już wrócę do obiegu
w weekend przygotował pyszne risotto i pizzę. Podstawą risotto był ten przepis:
http://masterchef.tvn.pl/marek-pukas...,211253,n.html
Tż wprowadził małe zmiany: zamiast pomidorów była papryka,...
Rozeznanie
Wyświetlenia 17625 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

11 listopada

magdzia81 napisał(a) 2016-11-11 08:56

11 listopada - Święto Niepodległości, w Poznaniu to też dzień wielkiego słodkiego łakomstwa tego dnia chyba nie ma Poznaniaka, który nie zjadłby choć kawałka rogala ja oczywiście szaleństwo rogalowe zaczęłam już wcześniej co niestety w połączeniu z ciągłym leżeniem dało dodatkowe kg, ale o ich zgubieniu pomyślę poźniej, kiedy mała będzie już z nami mam nadzieję że się uda bo inaczej czeka mnie całkowita wymiana garderoby
Wczoraj byliśmy u lekarza, mała rośnie waży już ok 1300 gr...
Rozeznanie
Wyświetlenia 16883 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Położna

magdzia81 napisał(a) 2016-11-09 16:59

Ponieważ przymusowe leżenie wykluczyło nas ze szkoły rodzenia to zdecydowałam się na wcześniejsze spotkania z położną. Przysługują one każdej przyszłej mamie od 21 tc najpierw raz w tygodniu a od 32tc 2 razy. Wczoraj miałam pierwszą wizytę, przyszła bardzo sympatyczna pani, ustaliłyśmy plan działania i od przyszłego tygodnia zaczynamy sie regularnie spotykać. Czego można się dowiedzieć na takich spotkaniach, a więc przede wszystkim jak przygotować się do porodu, co zabrać do szpitala, jak przygotować...
Rozeznanie
Wyświetlenia 16001 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Szybki deser

magdzia81 napisał(a) 2016-11-06 07:56
Updated 2016-11-06 at 07:58 by magdzia81

Kiedyś ktoś mi powiedział, że w każdej sytuacji trzeba szukać czegoś dobrego, wtedy nawet te trudne chwile będzie łatwiej nam przetrwać co jest dobrego w leżeniu (oprócz oczywiście nadmiaru czasu ) no cóż na pewno możliwość nadrobienia książkowych czy filmowych zaległości, ale też odpoczynek od domowych czynności ja nigdy nie mogłam narzekać, Tż chętnie włączał się w domowe prace, sprzątanie czy gotowanie, ale w obecnej sytuacji włączanie to za mało, teraz musi je wykonywać w 100% i muszę...
Rozeznanie
Wyświetlenia 14652 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Śmiać się czy płakać

magdzia81 napisał(a) 2016-11-04 12:04

Leżąc w łóżku mam czas żeby czytać, słuchać i oglądać i mam ochotę krzyczeć kiedy widzę te idiotyczne pomysły. Mam na myśli ustawę "Za życiem",jak można proponować rodzinom 4000 zł za urodzenie chorego dziecka. Jest to poniżające dla mnie jako kobiety, bo na tyle nasz rząd wycenił ból psychiczny i fizyczny wynikający z urodzenia chorego dziecka, chodzi mi nie tylko o cierpienie rodziców, ale także tego maleństwa....co gorsze jakiś męski idiota zaproponował 4000zl za urodzenie dziecka z...
Rozeznanie
Wyświetlenia 15916 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Wyprawka dla maluszka

magdzia81 napisał(a) 2016-11-03 14:07

Po ostatnich dobrych informacjach od lekarza na nowo zaczęłam poszukiwania ubranek i innych "niezbędnych" elementów dla naszej kruszynki. Na razie tylko szukam, wybieram, robię listę, na zakupy "wybiorę" się pewnie pod koniec listopada. Jak dobrze że jest internet . Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że jest aż tyle możliwości, samych kocyków jest tak dużo wariantów, że pewnie gdybym kupiła wszystkie, które mi się podobają mała każdego dnia mogłaby spać pod innym obecnie...
Rozeznanie
Wyświetlenia 15581 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Dzień zadumy

magdzia81 napisał(a) 2016-11-01 15:20

1 listopada dzień zadumy, wspomnień tych, których już z nami nie ma. Często to jak byli dla nas ważni odkrywamy kiedy ich już zabraknie...nagle okazuje się, że nie usłyszeliśmy wszystkich opowieści z czasów młodości babci czy dziadka, przepis na pyszny tort nie został spisany a jego wykonanie tylko na bazie wspomnień jest niemożliwe... Dlatego już teraz dbajmy o nasze relacje z bliskimi, nie odkładajmy na "później" ważnej rozmowy, rozwiązania konfliktu czy chociażby spędzenia z kimś po...
Rozeznanie
Wyświetlenia 12704 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Uff

magdzia81 napisał(a) 2016-10-28 10:44

Uff, wróciliśmy wczoraj od lekarza z dobrymi wiadomościami...nie grozi nam już widmo szpitala, leżenie odniosło sukces. Dalej muszę spędzać dni na kanapie ale mogę więcej chodzić po domu... U małej też lepiej, komora sie zmniejszyła lekarz stwierdził ze istnieje duże prawdopodobieństwo ze było to efektem infekcji, która przechodziłam niedawno. Niczego nie świadoma, jak zawsze podleczylam sobie opryszczkę domowymi sposobami, ponieważ to nie pierwszy raz kiedy to paskudztwo się pojawiło na moich...
Rozeznanie
Wyświetlenia 14933 Komentarze 0 magdzia81 jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.