Wizaz.pl - Niesklasyfikowany

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > Rybulka pisze :-)

Notka

Niesklasyfikowany Wpisy bez przyznanej kategorii
Stary
Ocena: 1 głosów, 5,00 średnia.

Moje życie obróciło się o 180 stopni...

Rybulka napisał(a) 2010-01-06 09:55 (Rybulka pisze :-))

Po pierwsze, w szoku jestem, że tyle czasu upłynęło od poprzedniego wpisu...
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd

Przez ten czas pozbyłam się mojego guza, który spędzał mi sen z powiek. Na szczęście po kilku miesiącach specjalistycznych badań okazało się, że to nowotwór niezłośliwy . Jest jeszcze badany w Bostonie, bo to podobno guz, który został zdiagnozowany tylko u dwudziestu kilku osób na całym świecie . Mam nadzieję, że diagnoza się nie zmieni ...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 106001 Komentarze 1 Rybulka jest offline
Stary
Ocena: 1 głosów, 5,00 średnia.

Wielki come back ;-)

Rybulka napisał(a) 2009-04-27 19:48 (Rybulka pisze :-))

Tyle się w moim zyciu dzieje...
Same dobre rzeczy Nosiłam w sobie strach, że skoro jest tak pieknie, wszystko może runąć w najmniej spodziewanym momencie... Myślałam, że ten moment nadszedł... Bałam się, że mam nowotwór... Najgorsze mysli przychodziły do głowy... Myślałam: "Teraz kiedy za trzy miesiące ślubuje, gdy urządzam z TŻem nasz wspólny dom, gdy kończe studia, gdy mam wymarzona pracę?!". Na szczęście, los okazał się łaskawszy. Strach myśleć, co by było, gdybym dalej...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 117727 Komentarze 3 Rybulka jest offline
Stary

Blogi wróciły!

Rybulka napisał(a) 2008-07-26 21:59 (Rybulka pisze :-))

Ale się cieszę Jednocześnie jednak zastanawiam się czemu zniknęły na kilka miesięcy...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 141470 Komentarze 4 Rybulka jest offline
Stary

Spełnia się moje marzenie:-)

Rybulka napisał(a) 2008-05-05 15:59 (Rybulka pisze :-))

Zawsze chciałam studiować bibliotekoznawstwo, ale poszłam na filologię polską. Studiuje juz ją czwarty rok...

Dziś złożyłam dokumenty na Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne z Bibiliotekoznawstwa i Informacji naukowej
Jako, że o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, już dziś oznajmiono mi, że zostałam przyjęta na studia.

Wielkie dzięki należą się mojej koleżance z magisterki, która mnie poinformowała o naborze i mojemu TŻowi, który pomógł mi podjąć decyzję....
Zakorzenienie
Wyświetlenia 141626 Komentarze 4 Rybulka jest offline
Stary

Niestety...

Rybulka napisał(a) 2008-04-18 13:31 (Rybulka pisze :-))

nie zawsze wychodzi, tak jak się tego spodziewamy...
Tylko dlaczego czuję się traktowana, jak dziewczynka, która chce się zabawić w dom, a nie jak kobieta, która za nie co ponad rok założy upragnioną rodzinę z człowiekiem, którego kocha nad życie...
Nie mam zamiaru nikogo przepraszać, że nie urodziłam się z doświadczeniami 50-letniej osoby...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 66167 Komentarze 1 Rybulka jest offline
Stary

Co będzie, jeśli...

Rybulka napisał(a) 2008-03-15 23:31 (Rybulka pisze :-))

nie podołam? Ślub w przyszłym rok, a my dziś zastanawiamy się nad wyborem kafelek do łazienki. Już za niedługo będziemy mieli w przyszłym gniazdku naszą wspólną, zaaranżowaną samodzielnie, łazienkę. Co będzie jak wybierzemy kafelki, które będą wyglądały ładnie w sklepie, a gdy pokryją ściany, zamienią automatycznie naszą wymarzoną łazienkę w kicz??? Hmmm... No tak, trochę wierzę jednak w nasze gusta.

Boże, to się dzieje naprawdę! Powoli będziemy urządzać nasz...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 20511 Komentarze 0 Rybulka jest offline
Stary

Znowu w domu:-)

Rybulka napisał(a) 2008-03-03 15:21 (Rybulka pisze :-))

Dawno nie pisałam... Brak czasu, weny, chęci...

Wróciłam w piątek do domu z pięciomiesięcznego "wygnania". Moja katowicka przygoda na łonie Kopernika dobiegła końca. Plan zajęć na nowy semestr uczelnianych zmagań zmienił się tak korzystnie, że spokojnie mogę sobie dojeżdżać na uczelnię.

Ciężko było mi się wyprowadzać ze studenckiego mieszkanka, bo zżyłam się z moimi współlokatorkami-krejzolkami. Nie obyło się bez łez na pożegnanie. Nie podejrzewałam,...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 15904 Komentarze 0 Rybulka jest offline
Stary

To był piękny rok :-)

Rybulka napisał(a) 2008-01-01 13:37 (Rybulka pisze :-))

Zaczął się Sylwestrem we dwoje, a potem dobrze zdana, najtrudniejsza na moim kierunku, sesja egzaminacyjna, niezapomniane zaręczyny, pierwsze plany weselne, obrona licencjata, zdanie na studia magisterskie, przeprowadzka do Katowic i poznanie dzięki temu wspaniałych dziewczyn (moich współlokatorek), cudowne chwile z TŻ-em przez cały rok i zakończenie roku 2007 Sylwestrem w wyborowym towarzystwie.

Idąc za tym, że każdy następny rok jest lepszy od poprzedniego, czeka mnie...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 14179 Komentarze 0 Rybulka jest offline
Stary

Jestem...

Rybulka napisał(a) 2007-12-20 17:30 (Rybulka pisze :-))

z powrotem w domu na dłużej
Cudownie jest wracać do domku na święta. Tydzień w Katowicach dłużył mi się niemiłosiernie. Zresztą, tak jak moim współlokatorkom.

Spacerowałyśmy po Katowicach po zmroku i podziwiałyśmy migające zewsząd światełka. Wielokrotnie mijałyśmy ludzi, sprzedających jemiołę, opłatki, wience świąteczne.
Nasze mieszkanko przybrało świątecznej atmosfery- Kasia porozkładała kartki bożonarodzeniowe, z precyzją nawlekała suszone plasterki cytryny i...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 17975 Komentarze 0 Rybulka jest offline
Stary

Zrobić coś szalonego...

Rybulka napisał(a) 2007-12-14 21:12 (Rybulka pisze :-))

chcę ze swoimi dwiema współlokatorkami .
Wczoraj, siedząc sobie w uroczej knajpce w Katowicach (hmm... byłyśmy zaskoczone, że takie miejsca można tam znaleźć), popijając zimną colę i patrząc przez okno na wielkie miasto pod osłoną nocy, stwierdziłyśmy, każda po kolei, że tęsknimy za morzem. Spontanicznie obiecałyśmy sobie, że w styczniu, tuż przed sesją pojedziemy je zobaczyć. Wyjedziemy we wtorek wieczorem, a wrócimy w czwartek rano.
Na razie uzgodniłyśmy datę 8 stycznia....
Zakorzenienie
Wyświetlenia 74831 Komentarze 3 Rybulka jest offline
Stary

Kiedy przestanę...

Rybulka napisał(a) 2007-11-29 16:52 (Rybulka pisze :-))

pisać pamiętnik?

Piszę już go 10 lat i tak się dzisiaj zastanawiałam, czy po ślubie (za rok, 8 miesięcy i 3 dni) będę pisała dalej... Tak się do tego przyzwyczaiłam, że nie będę mogła chyba przestać. Nawet nie chcę przestawać...

Głupie pytanie mi przyszło do głowy: czy mężatce, matce wypada pisać pamiętnik?
A co tam, jasne, że tak. Nie odbiore sobie tej przyjemności. Uwielbiam wracać do starych zeszytów i wspominać. Czytając, przypomina mi się wiele...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 78006 Komentarze 3 Rybulka jest offline
Stary

Byłam w ciąży...

Rybulka napisał(a) 2007-11-23 15:26 (Rybulka pisze :-))

we śnie
Często zdarzają mi się takie sny. Zawsze są bardziej realistyczne, niż inne. Cieszyłam się tą ciążą. Głaskałam się po brzuchu i czułam, że jest coraz większy. Dumnie przeglądałam się w lustrze. Naprawdę czułam, że noszę w sobie nowe życie.

Nie wiem z czego biorą się te moje "ciążowe sny". Może z tego, że czasem dopada mnie strach, że nigdy nie będę mogła mieć własnych dzieci, że nigdy nie doświadczę tych uczuć, które towarzyszą kobiecie...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 336765 Komentarze 12 Rybulka jest offline
Stary
Ocena: 3 głosów, 5,00 średnia.

Nie, nie żałuję

Rybulka napisał(a) 2007-11-04 14:24 (Rybulka pisze :-))

W piątek coś mnie podkusiło i poprosiłam TŻ-a, żebyśmy, wracając z Gliwic, jechali przez miejscowość, w której przez całe swoje życie mieszkali moi dziadkowie i żebyśmy podjechali pod ich blok.

Jak tylko zobaczyłam znajome miejsca, łzy pociekły mi po twarzy. Nie mogłam się uspokoić. Patrzyłam w okna mieszkania, w którym tyle lat żyli moi dziadkowie, a przed oczami stawało mi mnóstwo scen z przeszłości. Widziałam siebie w tym mieszkaniu razem z nimi. Widziałam ich machających nam z...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 239412 Komentarze 6 Rybulka jest offline
Stary

Brakuje mi ich...

Rybulka napisał(a) 2007-11-01 18:03 (Rybulka pisze :-))

Często myślę o moich dziadkach. Tak się w moim życiu ułożyło, że nie ma już ich na świecie. Najintensywniej myślę o nich przy okazji Dnia Dziadka, Dnia Babci, świąt i urodzin. To były dni, w których obowiązkowo się ich odwiedzało.

Dziś odwiedzam ich wtedy, gdy pozwala mi na to czas i oczywiście w Dzień Wszystkich Świętych. Zawsze wtedy mówięc do nich w myślach, dziękuję za to, co dobrego przydarzyło mi się w ciągu ostatniego roku. Wierzę, że to oni się za mną u Boga wstawiają....
Zakorzenienie
Wyświetlenia 84805 Komentarze 3 Rybulka jest offline
Stary

Moje dwie współlokatorki

Rybulka napisał(a) 2007-10-26 20:32 (Rybulka pisze :-))

Tak się złożyło, że wynajmuję w Katowicach mieszkanie z dziewczynami, które były na moim roku, ale nie znałam ich jakos bardzo- ot zwykła wymiana zdań od czasu do czasu.
Za tym poszło to, iż całkiem inaczej o nich myślałam, inaczej wyobrażałam sobie ich charaktery. Jestem tak pozytywnie zaskoczona, że szok. Cudowne dziewczyny, fantastyczne poczucie humoru, dystans, można z nimi o wszystkim pogadać itd.

O jednej z nich myślałam, że jest typem kujona (zabiłaby mnie za te...
Zakorzenienie
Wyświetlenia 233367 Komentarze 10 Rybulka jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.