Znowu w domu:-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > Rybulka pisze :-)

Notka

Oceń ten wpis

Znowu w domu:-)

Rybulka napisał(a) 2008-03-03 15:21

Dawno nie pisałam... Brak czasu, weny, chęci...

Wróciłam w piątek do domu z pięciomiesięcznego "wygnania". Moja katowicka przygoda na łonie Kopernika dobiegła końca. Plan zajęć na nowy semestr uczelnianych zmagań zmienił się tak korzystnie, że spokojnie mogę sobie dojeżdżać na uczelnię.

Ciężko było mi się wyprowadzać ze studenckiego mieszkanka, bo zżyłam się z moimi współlokatorkami-krejzolkami. Nie obyło się bez łez na pożegnanie. Nie podejrzewałam, że dziewczyny, z którymi zamieszkałam praktycznie przez przypadek okażą się tak fantastycznymi kompanami.

Zostały wspomnienia, zdjęcia, filmiki kręcone do ostatniej minuty w "naszym mieszkaniu" oraz... dziennik pokładowy. Dziennik pokładowy był pomysłem Kasi. To nasz mieszkaniowy pamiętnik, w którym zapisywałyśmy ważniejsze wydarzenia i każdą śmieszną sytuację. Nawet nasi goście niejednokrotnie pozostawiali w nim po sobie ślad (wszak to przecież filolodzy).

Kiedy dzień przed wyprowadzką zabrałyśmy się za pakowanie swoich rzeczy, zdzieranie ze ścian plakatów, ściąganie przywiezionych z domu firanek i zasłon, aż płakać się chciało, bo nasz dom stawał się coraz bardziej obcy.

Dziękuję dziewczynom za te pięć miesięcy wspólnego mieszkania; za każdy wspólny obiad, za każdą wypitą razem kawę (+ pączek oczywiście!), za każdą łzę wzruszenia, za rozmowy o wszystkim i niczym, za wszystkie zwierzenia, za śmiechy od rana do wieczora, za wyrozumiałość w użyczaniu łóżka, gdy przyjeżdżał mój TŻ, za wyjścia do knajpki, za przeżywany razem uczelniany stres, za podróż pociągiem o 5.00 rano Ach, tyle tego było!

Kocham te moje Krejzolki!

Życzę sobie tylko jednego: żeby więź, która się między nami wytworzyła, nie zniknęła nigdy!
Wyświetlenia 15890 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.