Kryolan czyli bez okoliczności łagodzących - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > kasiotla

Notka

Oceń ten wpis

Kryolan czyli bez okoliczności łagodzących

kasiotla napisał(a) 2016-02-06 17:32

Brzydota jest dla kobiet okolicznością łagodzącą, tak jak pijaństwo i całkowita niepoczytalność. (Pitigrilli)
Lubię tego starego zbereźnika Pitigrillego. Lubię go, rzecz jasna z czasów rozpasanej młodości i skandalizującej pikanterii, bo wersja a'la św. Augustyn jakoś do mnie nie przemawia. Ha – generalnie nie przekonują mnie indywidua, które w rozkwicie żywota bawią się radośnie, grzesznie i nieomal perwersyjnie – albo i nawet bez nieomal, a w jesieni życia - zapewne w przeczuciu nadciągającego końca - przechodzą gwałtowne uświęcenie. Pół biedy, jeśli czynią to jedynie w zakresie własnej osoby, celem zaklepania sobie spokojnej synekury po zakończeniu ziemskiej egzystencji, ale jeśli taka persona postanawia siać słowo wśród ludu i to za pomocą ognia i pały to gore bracia, gore… Taka dygresja - miało nie być politycznie, a jakoś zawsze coś mi tam z prawego zwoju wycieka… Jestem sceptykiem. Szczególnie sceptycznie szczypie mnie tyłek w obliczu nagłych objawień, oświeceń, nawiedzeń, uświęceń... Jestem cynikiem.
Wracając do Pitigrillego, lubię go, bo jak nie lubić gościa, który w brzydocie kobiety widzi okoliczność łagodzącą!? I nie jest to wcale szowinistyczne podejście. Raczej praktyczne i życiowe. Potrzeba tylko otwartego umysłu i pewnej dozy tolerancji. Wiadomo, że kobieta, którą macocha natura kopnęła w tłusty zadek ma święte prawo do niezadowolenia i siłą rzeczy – powinno jej się to permanentne niezadowolenie wybaczać… i widzę tu potrzebę regulacji legislacyjnych! Chociaż z drugiej strony - tak po głębszym zastanowieniu… Pijaństwo, przy pewnym uporze i innych sprzyjających czynnikach wypływających w z woli opitego, jest szansa porzucić… brzydota raczej idzie w stronę całkowitej niepoczytalności. Ba – jestem tego nawet pewna przyglądając się szpetnej postaci Malkontentki, która rozlewa się tu na fotelu z dość bezrozumnym wyrazem twarzy, patrząc w jakąś kartkę. Bosku… Nie wiem, czy ona potrafi przeczytać, co tam stoi… Kanapka kochani. Totalna kanapka.
Na szczęście – poza osobnikami malkontentkopodobnymi występują też ... cd tu: http://kasiotla.blogspot.com/2016/02...licznosci.html
Wyświetlenia 35008 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.