Szybki deser - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > magdzia81

Notka

Oceń ten wpis

Szybki deser

magdzia81 napisał(a) 2016-11-06 06:56
Updated 2016-11-06 at 06:58 by magdzia81

Kiedyś ktoś mi powiedział, że w każdej sytuacji trzeba szukać czegoś dobrego, wtedy nawet te trudne chwile będzie łatwiej nam przetrwać co jest dobrego w leżeniu (oprócz oczywiście nadmiaru czasu ) no cóż na pewno możliwość nadrobienia książkowych czy filmowych zaległości, ale też odpoczynek od domowych czynności ja nigdy nie mogłam narzekać, Tż chętnie włączał się w domowe prace, sprzątanie czy gotowanie, ale w obecnej sytuacji włączanie to za mało, teraz musi je wykonywać w 100% i muszę przyznać że mnie bardzo zaskakuje zwłaszcza w kwestii kulinarnej wczoraj zaskoczył mnie przepysznym deserem: bezy (zrobione samodzielnie) do tego bita śmietana i maliny. Było pyszne a radość w jego oczach bezcenna deser pewnie wejdzie do naszego menu a i okazało się że beza nie jest aż taka straszna bo wyszła idealna.
Przepis na deser dla 4 osób:
Beza
2 białaka
Szczypta soli
120 gram drobnego cukru

Białka ubijamy dodając na początku szczyptę soli, do ubitej piany wsypujemy stopniowo cukier ciągle ubijając na najwyższych obrotach, cukier powinien się rozpuścić, a uzyskana piana powinna być sztywna, lśniąca, gęsta ( zawsze można wykonać test odwracając pojemnik jeśli nie wypadnie jest ok, jeśli się rozleje no cóż czeka nas sprzątanie i ponowne wykonanie bezy)
Następnie masę wyciskamy na blaszkę wyłożoną pergaminem i wstawiamy do nagrzanego piekarnika (140 stopni) na ok 45-50 min. My robiliśmy z termoobiegiem.
Bezy studzimy.
Ubijamy bitą śmietanę, czyli schłodzoną śmietanę 30 lub 36%, ja dodaję zawsze cukier z prawdziwą wanilią, można też dodać zwykły cukier
Wystudzone bezy kruszymy i układamy w salaterce na przemian z bitą śmietną, dodając także owoce.
Smacznego
Wyświetlenia 14659 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.