Wizaz.pl - Wpisy w blogu

Wróć   Wizaz.pl > Blogi

Notka

Stary

Życie jest jak pudełko czekoladek a Malkontentka ma magiczny grzebień

kasiotla napisał(a) 2015-02-12 11:47

Moi Wspaniali – dziś zaczniemy górnolotnie! Otóż pragnę Wam uświadomić, że…uwaga – głoszę: „Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”. Powtarzam tę mądrość szaloną za guru marketingu literackiego czyli panem Paulo Coelho. Tak na marginesie - zastanawia mnie – ba! powala na kolana – nadzwyczajny talent wyżej wymienionego. I nie mówię tu o boskim darze tworzenia, bo nie mnie oceniać, chociaż generalnie ten pseudofilozoficzny hmm kolaż nie trafia...
Przyczajenie
Wyświetlenia 41069 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Khadi Amla… mon amour

kasiotla napisał(a) 2015-01-13 08:27

Moi piękni i wspaniali dziś będzie o miłości. A co. Raz się żyje, potem się już tylko straszy więc nie będziemy sobie żałować. Zacznijmy zatem z wysokiego C – czyli od Cytatu he he . Ponoć kochać to nie znaczy zawsze to samo… Ano nie znaczy… Malkontentka przekonała się o tym (boleśnie, oj boleśnie) na własnej skórze, kiedy po latach wikłania się w mniej lub bardziej toksyczne związki wreszcie odnalazła tego jedynego i solidnie się zakochała. I to miłością wielką, niezłomną...
Przyczajenie
Wyświetlenia 29070 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Rzecz będzie o zapachu, czyli jak Malkontentkę dotknęło…

kasiotla napisał(a) 2015-01-12 09:45

Tak moi najmilejsi unikatowi Czytelnicy… o zapachu będzie to rzecz i to o zapachu niebagatelnym, bo jak wiadomo – na bagatelny szkoda rzeczy. Będzie o zapachu upajającym i zniewalającym Malkontentkę totalnie wręcz władającym jej jestestwem. O zapachu, który sprawia, ze na jej twarzy pojawia się głupawy uśmiech bezrozumnej szczęśliwości – znaczy totalny odlot. Ha! I nie o perfumach będzie tu mowa! Jakoś, bowiem tak się utarło, że jak zapach to zaraz perfumy. A tu figa. Zastanawialiście...
Przyczajenie
Wyświetlenia 37089 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

To, że coś jest mało znane, nie oznacza, że nie istnieje, czyli szperamy w Helfach

kasiotla napisał(a) 2014-10-10 12:13
Updated 2014-10-10 at 12:21 by kasiotla

Taa drogie panie, dawno mnie nie było. Tu rzecz jasna, bo tam gdzie byłam to się działo, oj działo… No nieważne, nie o pierdołach będziemy dziś gawędzić tylko o kosmetyku poważnym nadzwyczaj, bo i spełniającym funkcję nadzwyczaj poważną. Jego bezwzględne ostrze, zanurzone w ekstrakcie z sycylijskich pomarańczy ma zwalczać wolne rodniki podstępnie kumulujące się w naszej skórze i okrutnie eliminować pierwsze oznaki starzenia… widzicie - złamałam żelazną zasadę – przeczytałam obiecanki...
Przyczajenie
Wyświetlenia 58685 Komentarze 1 kasiotla jest offline
Stary

Czapki z głów… pokażcie piękne włosy! czyli szampon Khadi a reszta świata.

kasiotla napisał(a) 2014-09-04 08:01

Na początek dnia (mamy 7.42) i postu pragnę wyrazić zdziwienie własną osobą. Odkąd zostałam samozwańczą testerką produktów kosmetycznych, już nic nie jest w stanie zadziwić mnie we mnie. No może jedynie fakt, że wrażenia i doznania własne opisuje, starając się - jakże nieudolnie - nadać temu lekką, łatwą i przyjemną formę. Ale wybaczcie kochani. Filozof w roli sweet panny testującej pachnidełka – to przewraca ustalony porządek rzeczy i zobowiązuje… jakby.
Chyba.
Po...
Przyczajenie
Wyświetlenia 65995 Komentarze 2 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Tandeta- Tredowata mi z tego wychynęła...

kasiotla napisał(a) 2014-08-21 07:49

Teraz…

Jana bezradnie spojrzała na Różową.
- No To ja się będę zbierać. Wstała.
- A co pani właściwie chciała od niej – Różowa skinęła głową w stronę wciąż zawodzącej Janiny
- Nic takiego. A może wszystko. Nie wiem. Chciałam zapytać o sprawy z przeszłości. Znalazłam kilka zdjęć w szufladzie mamy.
- Jakiej mamy?
- No Niny. Jestem jej córką.
Staruszka na łóżku nagle...
Przyczajenie
Wyświetlenia 34668 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Amla...czyli jeśli ci matka natura nie dała to i.... nie pomoże

kasiotla napisał(a) 2014-08-20 11:22
Updated 2014-08-20 at 11:27 by kasiotla

Organiczna Amla – odżywka do włosów od Khadi….cóż…
Cóż…
…no nicóż
Amle zakupiłam w Helfach oczywiście. Za sumę 29 zł polskich – dużo? Mało? Zależy z której strony ugryźć…. No to gryziemy
Odżywkę otrzymujemy w estetycznym blaszanym pudełeczku, na tyle przyjemnym wizualnie, że „chce się” bawić dalej…a zabawy jest sporo, zaręczam.
Pudełeczko pomimo niewątpliwych walorów estetycznych, walory praktyczne...
Przyczajenie
Wyświetlenia 71795 Komentarze 2 kasiotla jest offline
Stary

Aj ta niekonsekwencja... Jana powraca.

kasiotla napisał(a) 2014-08-20 06:50
Updated 2014-08-20 at 11:24 by kasiotla

Bardziej niż wtedy…

-​Franiu, oni nie są kolaborantami. Przecież wiesz! Zabiłam ich. Boże, Co ja mam robić, co robić. Przecież oni nic nie zrobili. Franiu, ja też nie! Ja nikogo nie zdradziłam. Ja go kocham. Dlaczego nie chcą zrozumieć, że kochałam go już przed wojną. Przecież to nie jest jakiś obcy Niemiec. To Will. Nasz Will. Bawiliśmy się razem jako dzieci. Franiu, nie pamiętasz…? Co ja mam zrobić. Pójdę może tam i się przyznam, że to ja? Żeby rodzicom dali spokój....
Przyczajenie
Wyświetlenia 34377 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Chyba z erotyka i bezpruderyjnoscia przesadzilam

kasiotla napisał(a) 2014-08-13 21:52

...bo jakoś mniej odsłon Opowieści o Jance w tym pikantnym nieco wpisie . Dam Wam zatem odpocząć, bo odzew mały a liczyłam na jakieś sugestie. Historia - stety czy niestety jest prawdziwa ale miło by było ja nieco ubarwić kolorami czytelniczek... Nie doczekałem sie to zniknę na czas jakiś. Jak zatęsknicie za Jana - albo coś zechcecie opowiedzieć - odpowiedzieć do tego szkicu- proszę o sygnał ))
Przyczajenie
Wyświetlenia 50221 Komentarze 1 kasiotla jest offline
Stary

Jana. Spotkanie z przeznaczeniem po raz pierwszy

kasiotla napisał(a) 2014-08-08 20:43

Teraz…

Jana zbiegała po schodach. Na półpiętrze zatrzymała się, żeby uniknąć zderzenia z mężczyzną, który mozolnie wspinał się na górę. Na jej widok przystanął i zdjął czapkę.
-​Dzień dobry pani - uśmiechnął się
-​Dzień dobry – odpowiedziała grzecznie. Mężczyzna wciąż stał blokując schody, tak jakby oczekiwał rozwoju konwersacji. Wciąż się uśmiechał.
-​Pani Janka, prawda?
-​Jana – poprawiła odruchowo – skąd...
Przyczajenie
Wyświetlenia 42479 Komentarze 0 kasiotla jest offline
Stary

Najsłabszy kawałek historii Jany...

kasiotla napisał(a) 2014-08-07 07:07

Bardziej niż wtedy…

Niteczka zatrzymała się przed lustrem w holu i poprawiła loki miękko wypływające spod nowego kapelusza.
- Jestem ładna - uśmiechnęła się do swego odbicia. Podbiegła w podskokach do drzwi.
- A dokąd to panienko? - Długa i niemożliwie chuda postać w białym wykrochmalonym fartuchu pojawiła się nagle przed Niteczką.
Teresa. Niania o wyglądzie suchotnika i stalowych zasadach żandarma miała niemiły zwyczaj pojawiać się w sposób nagły i zawsze...
Przyczajenie
Wyświetlenia 69467 Komentarze 2 kasiotla jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.