Wizaz.pl - Osobisty

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > Rozwój osobisty i sukces w życiu

Notka

Chcesz być szczęśliwa?
Rozwijać się? Osiągnąć spełnienie w życiu prywatnym i zawodowym?
Zapraszam do czytania na pewno znajdziesz coś dla siebie

Zapraszamy na czas na sukces.
Osobisty
Stary

Technikalia sprzedażowe - Jak zmienił się sposób myślenia klientów

Moradin napisał(a) 2014-02-11 11:15 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Pewnie słyszałeś o światowym kryzysie gospodarczym. Twoi klienci również o nim słyszeli. Niestety my reagujemy dość nielogicznie. Więc to powoduje pewne kłopoty jeśli nie wiemy jak myślą nasi klienci.

Działa to tak: Jeżeli mówią, że jest kryzys to pewnie jest kryzys i nie wolno nic kupować ani inwestować.
Tak jak na giełdzie mali inwestorzy: Jeśli wszyscy kupują akcje mWIG i już na akcjach zarobili po 100% to mali inwestorzy "z ulicy" też przychodzą i chcą kupować...
Przyczajenie
Wyświetlenia 57952 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Magia kłamstwa - czyli jak po mikroekspresji wykryć 7 podstawowych emocji

Moradin napisał(a) 2014-02-11 11:13 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

"Lie to me" to amerykański serial w Polsce znany pod tytułem "Magia kłamstwa". Pokazuje jak można wykrywać kłamstwo i inne emocje dzięki mikro ekspresji która pojawia się na twarzy.

Serial pokazuje perypetie Dr Cal Lightman granego przez Tim Roth. Jego postać jest wzrowoana na Paulu Ekmanie który jako pierwszy zaczął badać czym są mikroekspresje.

Mikroekspresje są efektem emocje które przeżywamy w danej chwili
Przyczajenie
Wyświetlenia 53075 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Wykrywanie kłamstwa - sposób mówienia

Moradin napisał(a) 2014-02-10 14:07 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Jeszcze kilka technik dotyczących tego kiedy możemy usłyszeć, że dana osoba kłamie.
Dystansowanie się do tematu:

Znów Bill Clinton & Monica Lewinsky
Użył bardzo sławnego stwierdzenia:
"Nie miałem kontaktów seksualnych z tą kobietą"
Biorąc pod uwagę, że współpracował często z "tą kobietą" to, aż dziwne jest, że tak się od niej dystansuje.

Poniższa technika jest wykorzystywana przez śledczych z Policji, FBI, prawników oraz...
Przyczajenie
Wyświetlenia 55270 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Surowi rodzice - ale czy mądrzy rodzice?

Moradin napisał(a) 2014-02-10 14:06 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Oglądałem 2 odcinki pieszego sezonu TVNowskiej wersji Surowych Rodziców. Pisze teraz o tym bo widzę, że kolejny sezon szturmuje ramówkę.

Wyciągnąłem kilka wniosków z tego programu. Odnoszę wrażenie, że Ci "Surowi Rodzice" starają się być tak surowi, że zmieniają rodzicielstwo w patologie. Promują zachowania antyspołeczne.
Przyczajenie
Wyświetlenia 35640 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Jak działa kreowanie pieniędzy w systemie bankowym

Moradin napisał(a) 2014-02-10 14:03 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Mała lekcja ekonomii, aby otworzyć oczy. I poznać jak działają obecne systemy bankowe. W ostatnim tekście na temat kryzysu na Cyprze wspomniałem co nieco jak działa system bankowy.
Znalazłem świetną infografikę na ten temat. Zapraszam do czytania i poszerzania wiedzy.
Przyczajenie
Wyświetlenia 34942 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Cypryjskie testowanie obywateli

Moradin napisał(a) 2014-02-10 14:02 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Cypr w związku z tym, że jest to mały kraj z niewielkim PKD, jest świetnym poletkiem do testowania nowych zachowań. Dziś możemy oglądać prawdziwy "stress test" dotyczący nowego podatku.
Przyczajenie
Wyświetlenia 35727 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Poradnik pozytywnego myślenia otwiera oczy na to jakimi ludzmi teraz się stajemy

Moradin napisał(a) 2014-02-10 14:01 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Wraz z żoną byłem ostatnio w kinie na premierze "Poradnika pozytywnego myślenia". Gra tam Bradley Cooper którego uwielbiam od czasu kiedy zobaczyłem go w "Limitless".

Historia pokazuje Pat Solitano który po załamaniu psychicznym próbuje dojść do siebie. Widzimy tutaj nieco przerysowane ale bardzo amerykańskie podejście do pozytywnego myślenia i trzymanie pozy "keep smiling"
Przyczajenie
Wyświetlenia 36487 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Telewizja kłamie - Historia zakulisowa

Moradin napisał(a) 2014-02-10 13:57 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Telewizja kłamie ile razy to słyszymy, ile razy to sami powtarzamy. Ale dalej tego nie rozumiemy.
Oto przykład.

Zawsze powtarzam, że przekaz który idzie w mediach jest sterowany. Ponieważ, zawsze ktoś ma jakiś cel aby pokazać daną sprawę od pewnej strony.
Przyczajenie
Wyświetlenia 35907 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Jak tworzą się getta, sekty

Moradin napisał(a) 2014-02-10 13:56 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Ostatnio opiekowałem się chrześnicą. Między innymi oglądaliśmy film Disco Robaczki. Przyznam się, że film oglądałem bardzo uważnie. Ponieważ zainteresował mnie z socjologicznego punktu widzenia.
Przyczajenie
Wyświetlenia 33781 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Jak reagujemy w sytuacjach stresowych

Moradin napisał(a) 2014-02-10 13:54 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Nie raz wspominałem na tym blogu, że my ludzie to tak na prawdę jesteśmy nie owłosionymi małpami. I nasze gadzie mózgi nami kierują.
Zwłaszcza w sytuacjach krytycznych nasze pierwotne instynkty wychodzą.

Gadzi mózg tak na prawdę rozwiązują sytuacje w 3 aspektach.
Ucieczka, walka albo sex.
Przyczajenie
Wyświetlenia 34152 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Poznaj 4 proste zasady jak działa Twój mózg i jeździj bezpiecznie

Moradin napisał(a) 2014-02-10 13:53 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Wprowadzane są coraz to nowe zasady dotyczące przyznawania prawa jazdy, nowe przepisy i rozporządzenia. Ale nikt na razie nie wpadł w Polsce na pomysł aby powiedzieć kursantom jak działa ich mózg.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ może nam kierowcom jeździć bezpieczniej.
Poniżej kilka zasad którymi zawsze się kieruje podczas jazdy samochodem.

Zasada 1: Mózg widzi najjaśniejsze punkty
Wyjaśnienie: Oczy widzą wszystko, przekazują informacje do mózgu. A...
Przyczajenie
Wyświetlenia 36471 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Rasizm, a może oczywiste różnice pomiedzy ludzmi?

Moradin napisał(a) 2014-02-10 13:50 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Dyskryminacja bardzo często dotyczy koloru skóry. Osoby które trochę inaczej wyglądają stają się obiektem dyskryminacji, to są Oni, Inni.

Czym się różnimy.
Czytając różne publikacje naukowe można dojść do wniosku, że rzeczywiście są duże różnice pomiędzy osobami różnych ras:
- Biali są świetnymi pływakami. Praktycznie tylko oni zdobywają medale olimpijskie w wodnych dyscyplinach
- Ciemnoskórzy są świetnymi biegaczami,
Przyczajenie
Wyświetlenia 33850 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Historia sukcesu - Dlaczego należy słuchać żony

Moradin napisał(a) 2014-02-10 13:47 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Zastanawialiście się kto wynalazł Patelnie? Oczywiście żona wynalazcy

Chodzi tu o komercyjne zastosowanie teflonu, stworzonego przez chemików DuPont Roy.

Francuski inżynier Marc Gregoire...
Przyczajenie
Wyświetlenia 18870 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

Kobieta a sukces w biznesie - co z równouprawnieniem

Moradin napisał(a) 2014-02-10 13:46 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

Długo zastanawiałem się nad tematem dzisiejszego postu. Może być nieco kontrowersyjny. Ale będę tutaj przedstawiał mój punkt widzenia który wyrobił mi się po kilku latach "bycia w biznesie".

Dużo mówi się w okolicach Dnia Kobiet o równouprawnieniu w pracy. Że kobiety powinny zarabiać tyle co mężczyźni na podobnych stanowiskach. Że powinno ich być więcej na dobrych stanowiskach. Że należy skończyć z dyskryminacją ze względu na płeć.

Dużo się mówi a jak wyglądają...
Przyczajenie
Wyświetlenia 15489 Komentarze 0 Moradin jest offline
Stary

O postrzeganiu przeczywistości przez bogatych i biednych

Moradin napisał(a) 2013-07-19 11:27 (Rozwój osobisty i sukces w życiu)

21 Przykładów w postrzeganiu rzeczywistości pomiędzy osobami biednymi a bogatymi.

Dla przeciętniaków korzeniem wszelkiego zła są PIENIĄDZE. Według bogatych źródłem zła jest UBÓSTWO.
Dla przeciętniaków egoizm to wada. Dla bogatych – cnota.
Przeciętniacy mają w mentalności czekanie na bogactwo. Bogaci zamiast czekać wolą działać.
Przyczajenie
Wyświetlenia 45894 Komentarze 0 Moradin jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.