Pękające naczynka a depilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > KarmeloveSugaring

Notka

Oceń ten wpis

Pękające naczynka a depilacja

KarmeloveSugaring napisał(a) 2014-05-12 13:21

Dzisiejszy post, również dotyczyć będzie depilacji, ponieważ, jest to dla mnie nie tyko źródło zarobkowania, ale również pasja. Być może niektórym osobom wyda się dziwne, że można pasjonować się wyrywaniem włosów, ale jest to związane z latami mojego zmagania się ze znalezieniem złotego środka na problem wrastających włosów, podrażnienia skóry i przede wszystkim pękających naczynek na nogach. Pasta cukrowa była dla mnie jak objawienie, choć początki jej użytkowania do łatwych nie należały. Nie obyło się bez latającego karmelu, oblepiającego meble i podłogi, siniaków, krwiaków i frustracji. Ale byłam zdeterminowana; golarki nie cierpię, depilator wyrywał mi skórę i powodował podrażnienia i wrastające włoski, zaś wosk nie był odpowiedni ze względu na pękające na udach naczynka. Głównym powodem dla którego wosk nie jest zalecany dla osób z problemem teleangietazji (pękających naczynek) jest fakt, że jest on gorący i przykleja się nie tylko do włosków, ale również do skóry. Zrywanie plastra powoduje ciągnięcie i tak już rozszerzonych pod wpływem ciepła naczynek, co osłabia je i powoduje pękanie. Inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o pastę cukrową. Pasta cukrowa, dzięki temu, że przykleja się tylko do włosów a nie do skóry i nakładana jest w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała jest w pełni bezpieczna dla osób ze skórą naczynkową.

Aleksandra Kasprzycka
właścicielka w www.karmelove.com.pl
Wyświetlenia 12044 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.