Wizaz.pl - magdzia81

Wróć   Wizaz.pl > Blogi

Notka

Stary

Ważny dzień

magdzia81 napisał(a) 2016-10-27 10:45

Przed nami wizyta u lekarza, dzisiaj dowiemy się czy moje leżenie przyniosło pozytywny efekt i widmo przedwczesnego porodu trochę się oddaliło...zobaczymy tez co u małej,czy zmiany nie postępują a może się cofnęły, wierzymy że będzie dobrze. Bardzo wspiera nas rodzina i przyjaciele, bez ich ciepłych słów byłoby jeszcze trudniej.
Minusem leżenia oprócz nudy, bólu i cierpnięcia ciała są oczywiście dodatkowe kg. Po tygodniu antyjedzeniowej postawy apetyt mi wrócił, pewnie to zasługa maminej...
Rozeznanie
Wyświetlenia 14286 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Ciąża

magdzia81 napisał(a) 2016-10-25 10:56

Ciąża to wielka zmiana w życiu każdej kobiety, często w naszych głowach tworzymy sobie wyobrażenie tego wyjątkowego czasu, kolorowa prasa karmi nas pięknymi, zgrabnymi, uśmiechniętymi przyszłymi mamami...a jaka jest rzeczywistość...różna dla każdej z nas. Ja od dłuższego czasu myślałam o sobie jako o przyszłej mamie, niestety moje życie nie sprzyjało wcześniejszemu rodzicielstwu i teraz jako dojrzała kobieta doświadczam tego cudu. Choć muszę przyznać, że łatwo nie było i nie jest. Na początku towarzyszyły...
Rozeznanie
Wyświetlenia 14798 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Zaczynamy kolejny tydzień

magdzia81 napisał(a) 2016-10-24 11:03

No to zaczynamy kolejny tydzień, z każdym dniem mała jest silniejsza choć oczywiście powinna jeszcze poczekać z przywitaniem świata od wczoraj mam towarzystwo mamy, jestem jej bardzo wdzięczna, że przyjechała ja mam towarzystwo w ciągu dnia a Tż trochę więcej wolnego po pracy. Normalnie o tej porze byłabym myślami już przy świątecznych upominkach ale w tym roku jakoś to co materialne nie ma najmniejszego znaczenia. Widocznie czasem potrzebny jest taki zimny prysznic żebyśmy na nawo nauczyli się...
Rozeznanie
Wyświetlenia 13987 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Goście

magdzia81 napisał(a) 2016-10-22 12:12

Jutro przyjeżdża do nas moja mama... Choć jak wiadomo różnie bywa z teściowymi to na tą okoliczność cieszy się też TŻ. Będzie mógł sobie trochę odsapnąć... Mnie powoli irytuje to ciagle leżenie, tęsknię nawet za czynnościami za którymi wcześniej nie przepadałam np. za prasowaniem, ale cóż ograniczam moją aktywność zgodnie z wytycznymi lekarza do min, czyli jak to określił "w celu przeżycia". I tu apel do wszystkich przyszłych mam, dbajcie o siebie, nawet jeśli czujecie się dobrze zwolnijcie...
Rozeznanie
Wyświetlenia 13892 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Weekend

magdzia81 napisał(a) 2016-10-21 20:09

Weekend ! Choć teraz prawie każdy dzień wygląda dla mnie tak samo: leżenie, leżenie, leżenie to weekend jest wyjątkowy bo mam wtedy przy sobie swojego kochanego TŻ nie ma nic gorszego niż siedzenie samemu w domu gdy nie można nawet na chwilę wyjść na spacer...kiedy człowiek jest aktywny, zapracowany czasem sobie pomyśli: o jakbym tak sobie poleżał, odpoczął a kiedy nagle przychodzi ten moment to okazuje się że już tak fajnie nie jest... okazuje się że tęsknimy za staniem w korkach, za gonitwą...
Rozeznanie
Wyświetlenia 13339 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Aborcja - trudny temat

magdzia81 napisał(a) 2016-10-20 10:34

Nigdy nie byłam zwolennikiem swobodnego dostępu do aborcji, bo nie może ona zastąpić myślenia i rozsądnego korzystania z życia, ale to co się dzieje teraz przeraża mnie, jako kobietę i przyszłą mamę. Jak można powiedzieć, że dla kobiety lepsze jest urodzenie dziecka, które po porodzie zaraz umrze niż zakończenie tej traumy wcześniej. jak można zmuszać kobietę do noszenia dziecka, które po porodzie zaraz umrze, często w bólu i cierpieniu, umrze bo nie ma nerek, bo nie ma móżdżku itd. Przecież w ciąży...
Rozeznanie
Wyświetlenia 14817 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Kolejny dzień za mną

magdzia81 napisał(a) 2016-10-19 17:44

Kolejny dzień leżenia za mną przede mną min jeszcze 77, ale ze wsparciem bliskich dam radę Tż bardzo sie stara, robi zakupy, sprząta, gotuje...ogólnie ogarnia cały dom będąc jednocześnie dla mnie pocieszeniem i wsparciem...takie sytuacje to wielka próba dla związku, z jednej strony trzeba dać upust swoim emocjom, żeby po prostu nie zwariować, ale nie mogą one przesłonić miłości. Gdzieś w tym żalu trzeba znaleźć w sobie siłę żeby było choć trochę normalnie, uśmiech, ciepłe słowo, czuły gest......
Rozeznanie
Wyświetlenia 13850 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Smuteczki...

magdzia81 napisał(a) 2016-10-18 14:19

Długo nie pisałam, dużo się wydarzyło przez ten czas, głównie dobrych, optymistycznych rzeczy...a nawet jeśli coś nie układało się zawsze znalazłam siłę żeby iść dalej z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy. Czasami był sztuczny, żeby zmylić przeciwnika także tego wewnętrznego, który szeptał nie uda się...ale zawsze pomagał. Teraz trudno mi o usmiech, nawet ten sztuczny, przyklejony. Oczy są pełne łez a serce bólu i żalu...powtarzam sobie musisz być silna i patrzeć pozytywnie ale to nie działa...jestem...
Rozeznanie
Wyświetlenia 13351 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

...

magdzia81 napisał(a) 2013-01-08 19:37

uwielbiam mężczyzn z pasją...i taki właśnie jest Tż, mógłby nie wypuszczać z rąk aparatu lub bez przerwy oglądać albumy z ciekawymi fotografiami. Do tej pory nie przeszkadzało mi to, ale ostatnio chciałabym pójść z nim, tak gdzieś po prostu, bez wiszącego w głowie, jego głowie, hasła: szukam materiału na fajne zdjęcie...Ale czy to właśnie nie ta pasja tak bardzo ciągnie mnie w jego kierunku? czy to właśnie nie ona sprawia, że tak bardzo mnie fascynuje? czy to właśnie nie dzięki jego wrażliwości...
Rozeznanie
Wyświetlenia 12693 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

Świąteczna przerwa

magdzia81 napisał(a) 2013-01-03 20:54

Leniwy i rodzinny czas powoli się kończy, dwa tygodnie długo wyczekiwanego urlopu już właściwie za mną, a jak upłynął...? Na pewno rodzinnie Święta spędzone w gronie najbliższych osób pozwoliły naładować akumulatorki brzusio został napełniony pysznymi smakołykami, a prezenty, które znalazły się pod choinką wszystkich bardzo ucieszyły. Szkoda, że trochę pogoda zawiodła...ach może za rok będą białe święta Nowy Rok przywitaliśmy razem z innymi Poznaniakami na "Sylwestrze miejskim",...
Rozeznanie
Wyświetlenia 13097 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

badania

magdzia81 napisał(a) 2012-12-15 09:31

Z jednej strony w mojej głowie święta, a z drugiej plan badań lekarskich. Dzisiaj idę na USG piersi a po nowym roku czeka mnie wizyta u ginekologa...jak zawsze przed tymi wizytami jest strach, czy aby na pewno wszystko jest ok...a Wy dziewczyny pamiętacie o badaniach?
Rozeznanie
Wyświetlenia 11777 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

święta...

magdzia81 napisał(a) 2012-12-10 19:43

powoli czuć już "zapach" świąt, mieszkanko posprzątane, prezenty prawie wszystkie kupione, a w pokoju uroku dodaje ubrana już choinka wiem, wiem, jeszcze sporo dni do świąt, ale ponieważ wyjeżdżamy z Tż na święta to stwierdziliśmy, że ubierzemy "zieloną pannę" już teraz, żeby się trochę nią nacieszyć Jak zwykle jest nieduża ale bardzo urokliwa ubrana w "ludowo - wiejskim" stylu, czyli mamy na niej wiklinowe aniołki, ręcznie robione ozdoby z filcu, suszone...
Rozeznanie
Wyświetlenia 12238 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

smutny miesiąc

magdzia81 napisał(a) 2012-11-07 18:35

listopad...brrr okropnie nie lubię tego miesiąca...na dworze szaro i buro, aż się nie chce wychodzić z domu...a wspominanie zmarłych nie poprawia mojego nastroju.
Nie wiem czy to kwestia wieku w jakim jestem, czy po prostu tak się los układa, ale ostatnio wokół mnie jest zdecydowanie zbyt dużo chorób i śmierci. Młodzi, potrzebni tu na ziemi a jednak "Ktoś" tam na górze postanowił nam ich zabrać...czasami niespodziewanie nie pozwalając się pożegnać... dlatego okazujmy miłość i szacunek...
Rozeznanie
Wyświetlenia 11913 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

...

magdzia81 napisał(a) 2012-10-26 17:27

Czy Wy też macie wrażenie, jakby z każdym rokiem Święta Bożego Narodzenia przychodziły szybciej. Niedawno byłam w Ikei i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłam, że już można kupić tam ozdoby świąteczne i sztuczne choinki...należę do osób, które lubią przedświąteczną magię, ale odczuwanie jej już w październiku to zdecydowanie za szybko! Myślę, że sama zacznę nastrajać się świątecznie w połowie listopada przede mną świąteczny szał zakupów, tu oczywiście jak zawsze pojawi się problem z męską częścią rodziny...
Ikonki załączonych zdjęć
Kliknij zdjęcie aby powiększyć
Nazwa:  391934_246054678789843_502452836_n.jpg
Wyświetleń: 46
Rozmiar:  63,0 KB  
Rozeznanie
Wyświetlenia 12902 Komentarze 0 magdzia81 jest offline
Stary

weekend

magdzia81 napisał(a) 2012-10-14 19:16

Miałam nadzieję, że weekend będzie obfitował w kulturalne atrakcje...i częściowo tak było. W sobotę wybraliśmy się z kuzynostwem na wieczorny spektakl na świeżym powietrzu, spektakl był realizowany w ramach akcji http://www.ozywianie.pl/ i muszę przyznać, że było uroczo Po spektaklu poszliśmy na kolację zakrapianą alkoholem. Niestety mężczyźni przesadzili troszkę z ilością, efekt to niedyspozycje dzisiaj, dzień spędzony przez Tż w łóżku...przez moment byłam okropnie zła...ale czy taka złość ma...
Rozeznanie
Wyświetlenia 12649 Komentarze 0 magdzia81 jest offline

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.