Wieczorna refleksja nad naturą młodości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Blogi > zapiski z Wolnego Miasta

Notka

Ostrzeżenie!!!

Uprasza się o nie branie wszystkiego co piszę dosłownie.
Oceń ten wpis

Wieczorna refleksja nad naturą młodości

mushroomhunter napisał(a) 2012-07-03 21:38

Wraz z wakacjami i wynikami matur pojawiło się, jak co roku zresztą, milion wątków z cyklu - "I co ja mam teraz ze sobą zrobić?".

A skąd my mamy wiedzieć, jaki kierunek będzie dobrym wyborem dla danej osoby, czy spodobają się jej przedmioty wykładane w ramach konkretnych kierunków i czy "będzie potem praca". Skąd mamy wiedzieć, jaki ktoś ma wybrać drugi, trzeci, czy piętnasty kierunek. No i wreszcie, skąd u diabła mam wiedzieć, czy będzie jej/jemu lepiej na UG, UW, UJ, czy na uniwersytecie gier i zabaw, czy tego i owego?

Czy w tym społeczeństwie zanika umiejętność samodzielnego myślenia, rozważania "za i przeciw"? Czy wy, drodzy maturzyści nie macie rodzin i przyjaciół, którzy was znają i będą lepiej od nas wiedzieć, co będzie dla was lepsze. Pomijając fakt, że wkraczacie w dorosłość i powinniście już potrafić podejmować pewne decyzje i brać za nie odpowiedzialność. Czy potem my, użytkownicy forum będziemy ją ponosić za wasze politologie i robotyki?

Jeszcze jedno, w czasie trwania rekrutacji na studia naprawdę można w razie wątpliwości zadzwonić na uczelnię i zapytać o WSZYSTKO. Tam lepiej od nas wiedzą, jak dokonać wpłaty, jak się zarejestrować, jakie papiery złożyć w jakim terminie i wiedzą wszystko na temat kierunku pierwszego i drugiego wyboru. Wykonanie takiego telefonu jest prostsze i szybsze, niż czekanie, aż ktoś odpowie na forum. A jak się nie ma telefonu, albo ma się tylko minuty do Orange, to można wysłać maila, bo internet macie.
Wyświetlenia 23664 Komentarze 0 Prześlij mailem ten wpis
Wszystkich komentarzy 0

Komentarze

Wszystkich trackbacków 0

Trackbacks

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.