Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dobry krem nawilżajacy i odbudowywujacy naskórek przy leczeniu trądzika?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-06, 10:37   #3
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: dobry krem nawilżajacy i odbudowywujacy naskórek przy leczeniu trądzika?

Na kremie Phyisogel jest informacja, że:
Cytat:
Jest to jedyny na rynku krem o opatentowanej, warstwowej strukturze Derm-Membran-Structure (DMS) bogaty w lipidy, które są zgodne z fizjologicznym lipidami naskórka.
To wyjątkowy krem nawilżający. Jego budowa i skład zapewniają działanie na trzech poziomach nawilżania:
1. składniki kremu Physiogel takie jak trójglicerydy i skwalen odbudowują ochronny płaszcz lipidowy
2. sterole i ceramidy z kremu Physiogel wnikają między komórki naskórka i uzupełniają spoiwo międzykomórkowe
3. glicerol i glikol pentylenowy z kremu Physiogel wiążą wodę w naskórku, nie pozwalając na jej utratę
Więcej tu: http://www.apteka-centrum.pl/physiogel-krem-p-1848.html

Dużo lepiej niż Humektan działał na moją podrażnioną Differinem skórę, trochę ją natłuszczał, za co była bardzo wdzięczna, bo w przesuszonych miejscach nie robiła się zaraz sucha, tylko trzymała się przez wiele godzin tak jak tuż po posmarowaniu.
Z wad: bardzo mi się po nim błyszczała skóra twarzy, więc na całą buzię stosowałam tylko na noc, na dzień nakładałam na najbardziej przesuszone miejsca.

Generalnie - godny rozważenia
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując