Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mieszkanie z rodzicami!!-teściami
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-28, 08:05   #74
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Mieszkanie z rodzicami!!-teściami

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
przy dzisiejszej wysokości wkładów własnych nawet na to nie mam szans
bo ile można zaoszczędzić nie wynajmując mieszkania? kilkanaście tysięcy rocznie? to kropla w morzu.
Też mnie zawsze zastanawia ta kwestia za każdym razem, kiedy jako jeden z głównych argumentów mieszkania z rodzicami przez 2-3 lata przytacza się własnie oszczędność. Gdyby przyszło mi mieszkać z teściami, nie wyobrażam sobie nie dokładać się do domowego budżetu. Trzeba zapłacić za jedzenie, środki czystości i oczywiście dorzucić się do opłat i czynszu. Więc jedyna oszczędność jaką tu widzę, to jakaś połowa opłat płacona przez rodziców, a za resztę i tak płaci się tak, jakby się mieszkało na swoim. Oczywiście znika konieczność płacenia za wynajem, ale tak jak effcia wspomniała, z tego uzbiera się jakieś 10000 zł rocznie.

Nie wspominając już o tym, że głupio bym się czuła, gdyby w domu rodziców zaszła konieczność wymienienia np. pralki. Z jednej strony przecież się z niej korzysta, a z drugiej, z jakiej racji miałoby się dokładać do czegoś, co nie będzie nigdy moje. To samo tyczy się np. wyremontowania pokoju, w którym się mieszka.

Mieszkanie z teściami zdecydowanie nie jest dla mnie
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując