Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - czy to normalne miesiączkowanie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-26, 13:16   #4
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: czy to normalne miesiączkowanie?

Cytat:
Napisane przez AAANNNIIIAAA Pokaż wiadomość
witam!

Pierwszy okres dostałam w wakacje jak szłam do gimnazjum(13 lat) potem nie miałam przez 4 miesiące, i potem już miałam zawsze. Teraz kończę liceum a moja miesiączka jest dalej nieregularna. Tzn jest średnio co miesiąc, ale raz co 27 dni a czasami nawet co 35 dni i tak różnie, to po 29 to po 33 to po 30 to po 28 i tak dalej cały czas. Czy to jest normalne?

I dwa że są to bolesne miesiączki,szczególnie pierwszy dzień(bóle brzucha,pleców,cała blada, osłabnięcia, czasami nawet wymioty, i dwa razy na pogotowiu ''zawitałam'').

co z tym robić? U ginekologa jeszcze nie byłam nigdy.

Pozdrawiam i czekam na rady.
Ja uważam, że nie masz powodów do obaw. Moim zdaniem Twoje miesiączki są regularne. To nie zawsze jest tak, że co 28 dni ma się okres- jak w zegarku. Normą są cykle od 28 do 35 dni a Ty się łapiesz w tym pułapie.

Poza tym wszystko ma wpływ na cykl- i stres i choroba, więc czasem i to może być powodem, że się spóźnia lub śpieszy.

Ale jeśli uważasz, że coś jest nie tak- ginekolog jest od tego, żeby rozwiać wątpliwości.
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując