Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Piłowanie
Wątek: Piłowanie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-07, 20:19   #23
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Dot.: Piłowanie

Cytat:
Napisane przez Isenia Pokaż wiadomość
Kurcze ja nie rozumiem tego piłowania zgodnie ze wzrostem, bo rosną prosto, a przecież się piłuje w poprzek , wiec mam piłować od małego paluszka w stronę kciuka, czy na odwrót, a na wątku o szklanych pilniczkach wyczytałam, ze jeszcze zamyka się jakoś krawędź, ale tego tez nie zrozumiałam, w którą stronę mam machać pilnikiem dziewczyny straszny ze mnie laik, trzeba jak krowie na rowie zobrazowac, dziękuje
Paznokieć składa się z dachówkowato ułożonych komórek jest ich około 120-150 warstw. Na pierwszym obrazku w bardzo wielkim uproszczeniu zaznaczyłam tylko jedną warstwę. Strzałka pokazuje kierunek "zgodnie ze wzrostem paznokcia", czyli w tym kierunku w którym paznokieć wyrasta. Piłując w tym kierunku nie rozwarstwiasz paznokcia, piłując "pod włos"(czyli w kierunku przeciwnym) rozwarstwiasz go pilnikiem (gołym okiem tego nie zobaczysz), przez co paznokieć może zacząć się jeszcze bardziej rozwarstwiać (a to już na pewno zauważysz). Możesz spróbować piłować go w obie strony, żeby zobaczyć o czym piszę. Piłując zgodnie ze wzrostem paznokcia pilnik łatwo piłuje, gdy piłujesz pod włos czuć opór pod pilnikiem (takie niemiłe uczucie). Paznokcie piłujesz w poprzek jeżeli masz idelnie opiłowane w kwadrat paznokcie (ile osób takie ma?) Piłując boki, opiłowyjąc kształt itd. większość osób macha pilnikiem byle jak (często metalowym), a potem zastanawiają się dlaczego paznokcie się rozdwajają Na drugim obrazku zaznaczyłam prawidłowy kierunek piłowania. I w ten sposób zamyka się krawędź paznokcia. Zazwyczaj po takim piłowaniu pod paznokciem sterczą takie maleńkie strzępki wypiłowanego paznokcia. Można je usunąć delikatną polerką. Nigdy nie piłuje się paznokci "pod włos".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaaaaa.jpg (27,1 KB, 657 załadowań)

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-05-07 o 20:21
...:::oblabobla:::... jest offline   Odpowiedz cytując