Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Glikol propylenowy (Propylene glycol) - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-10, 18:30   #75
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: PROPYLENE GLYCOL???? W wielu kosmetykach??? A prof Różański pisze o nim źle

Odkopałam stary wątek....
Ale od kilku dni nurtuje mnie sprawa składu różnych kosmetyków, szczególnie tego wymienionego w tytule wątku. Moja bratowa prowadzi sklep internetowy z naturalnymi kosmetykami, ale jakoś nigdy mnie one specjalnie nie zainteresowały. Opowiadała o pochodnych ropy naftowej, że niedobre, rakotwórcze i Bóg wie co tam jeszcze, ale nie wiem dlaczego jej teksty brzmiały jak z ust wyjęte konsultantowi Amway, albo jakiejś sekty religijnej. Niedawno obejrzałam SOS Uroda na TVN Style i trochę mnie ruszyło, choć szczerze mówiąc panie odradzały wszelkie oleje parafinowe, a kilka programów wstecz zachwalały ich dobroczynne właściwości (ale nie w nadmiarze, co fakt, to fakt)
Przejrzałam kosmetyki- w wielu Propylene Glycol występuje, czasem już na 4 miejscu. Sama już nie wiem, czy daję się zwariować? Czy te "naturalne" kosmetyki rzeczywiście są takie naturalne?? Z drugiej strony są substancje, które zabijają, ale w niewielkiej ilości leczą... Przejmować się? Wyrzucić wszystkie kosmetyki, czy jak?
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując