Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 14:46   #1048
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Klaudiis Pokaż wiadomość
Przeczytałam wszystkie 250 postów ;] Byłam ciekawa co za chemikalia mi przepisał miły pan ginekolog w związku z moimi niedoskonałościami i nieregularnym okresem. Prócz forum przestudiowałam dwa razy ulotkę (takie zboczenie moje bo zawsze czytam wszystkie ulotki od tabletek)

W końcu nie wiem czy coś pominęłam czy po prostu nie ma na forum, ale nie wiem już sama jak to jest z tym opalaniem (solarium) przy braniu tabletek...
W ulotce było napisane, że w przypadku "występowania ostudy ... należy unikać narażenia na promienie słoneczne i promienie ultrafioletowe" Czyli jeżeli coś takiego u mnie nie występowało to spokojnie mogę się opalać? Chciałabym się upewnić.
estrogeny przyspieszaja proces melanogenezy, a wiec wieksze ryzyko przebarwien poslonecznych

tak samo w ciazy: wzrasta produkcja estrogenow i wiele kobiet ma plamy zwane ostuda

tabletki moga spowodowac przebarwienia, ale nie musza, to sprawa indywidualna. ryzyko jednak jest, szczegolnie przy tabletkach z taka dawka estrogenu

Cytat:
Druga sprawa to te śmierdzące fajki. Też nie znalazłam konkretnej informacji na ten temat. Znów pojawia się informacja w ulotce, że należy zachować szczególną ostrożność w przypadku nałogu palenia tytoniu. U ginekologa w jakiejś książeczce wyczytałam, że skuteczność nie zmniejsza się w przypadki palenia od 6 - 8 papierosów dziennie. Już sama nie wiem. Nie pale nałogowo, ale na imprezach się zdarza więc też chciałabym wiedzieć.
nikotyna nie obniza skutecznosci tabletek, jedynie zwieksza ryzyko wystepienia chorob zwiazanych z ukl krazenia, glownie z zakrzepica
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując