Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-12, 23:10   #1050
edka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Truskawkowawiosna ma 100% racji Ja od mojego lekarza uzyskałam informację, że na pewno tabletki takie jak cyprest nie nadają się dla dziewczyn które bardzo często chodzą na solarium albo które cały dzień mogą przeleżeć na słońcu, ponieważ jest ryzyko że plamy mogą pozostać na skórze. Może napiszę coś jeszcze o działaniu na cerę. Początkowo brałam Yasminelle, które zaczęły pomagać na cerę po jakimś czwartym opakowaniu, niestety już przy piątym zaczęłam się źle po nich czuć i woda zatrzymała mi się w organizmie, a że równocześnie leczyłam się dermatologicznie odstawiłam Yasminelle w nadzieji że to właśnie kuracja dermatologiczna zaczęła przynosić efekty.
Niestety w ciągu 2 tyg. cera powróciła do stanu sprzed brania tabletek. Wobec czego chciałam do nich wrócić (nawet pomimo tej wody w organizmie), na co zresztą dr chciała mi przepisać Verospiron ( lek moczopędny, wypłukujący sód z organizmu czyli lek kóry pozbywa się z organizmu wody, który ma dodatkowo działanie antyandrogenne) jednak skończyło się na Cypreście. Dostałam jedanak ten lek tylko na 3 cykle, moja dr mówiła że raczej więcej mi nie przepisze tylko że po 3 m-cach mam wrócić na coś słabszego. Przy Cypreście już po 2 tyg brania tebletek przestały się w ogóle pokazywać jakiekolwik stany zapalne. Czasem wyskoczy tzw jednodniowy, ale poprawa jest naprawdę duża.

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Ja jestem niestety osobą palącą, więc trochę się próbowałam zorientować w temacie. Generalnie jest tak, papierosy zwężają tętnice i żyły a tabletki zagęszczają krew, dlatego ryzyko zakrzepicy wzrasta przy jednoczesnym stosowaniu tabletek i palenia papierosów. Na działanie antykoncepcyjne papierosy wpływu nie mają żadnego. A jeśli chodzi o ryzyko zakrzepicy to lekarz nie może ( przynajmniej w teorii) przepisać takiego leku jak Cyprest kobiecie palącej po 35 roku życia.
edka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując