Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-26, 20:27   #6
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: czego się nauczę w zawodzie technik usług kosmetycznych?

Cytat:
Napisane przez *Sweety* Pokaż wiadomość
Tak jak już ktoś pisał, że to zależy od szkoły, bo są na prawdę różne. W jednej albo chodzisz albo nie na zajęcia i nikogo to nie obchodzi, tak samo z nauką.
W mojej szkole mam 10-13 godz pracowni kosmetycznej (w zależności od semestru) plus do tego ok 15-20 godzin zajęć teoretycznych.
Teraz zacznę II rok, natomiast na I w programie nauczania było m.in henna i regulacja, manicure i pedicure, masaż twarzy, szyi i dekoltu, masaż pleców, masaż dłoni i stóp, zabiegi dotyczące każdego rodzaju cery (mikrodermabrazja, jonoforeza, sonoforeza, kataplazma, ultradzwięki - zabiegi wykonywane są w zależności od tego jak szkoła jest wyposażona) depilacja woskiem, oczyszczanie twarzy.
Z zakresu Fizykoterapii też mieliśmy jakieś tam zajęcia praktyczne.
Były również organizowane kursy, jak na razie Kurs przedłużania paznokci, kurs przekłuwania uszu, i depilacja metodą laserową.
Na II roku bodajże 2 semestr będzie przeznaczony na Wizaż no i pielęgnację całego ciała (w tym drenaż limfatyczny)
Bardzo fajny program,praktycznie mam identyczny,jestem bardzo zadowolona ze swojej szkoły i moja pani kosmetolog mówi,że bardzo dobry mamy program.ja mam szkołę refundowana ze środków uni Europejskiej,nie płacę za naukę,jedynie to 30 zł co miesiac na kosmetyki profesjonalne zbiórka na których się uczymy.Wyprawke sama kupiłam.do szkoły jezdzę co tydzień nieraz po 3 dni pod rzad,mamy teorię ale 14 godz spędzamy na pracowni kosmetycznej w ciągu 2 dni,po 7 na 1 dzień.będziemy tez miec kursy i szkolenia.najlepsze jest to,że pracownie mamy naprawde super wyposazona,kazda para ma możliwośc na sobie wykonywania danego zabiegu i uczenia sie a nie tylko obserwacji.Jeszcze rok i tez własnie będe miec podobne zajęcia jak ty
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując