Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-31, 10:02   #4386
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz II

Weszłam do was by trochę odreagować
Hej dziewczyny, sporo roboty zrobiłyście - gratuluję
i jakie ciekawe rzeczy z pewnością-nie czytałam, przejrzałam pobierznie

wkleję małe co nieco o o myciu kręconych-a potem będę dorzucać w tym poście-bo zaraz watek się skończy

UWAGA TO NIE SKOŃCZONE
jestem w kiepskim nastroju, bo dziś mam pogrzeb koleżanki z pracy-zmagała się z rakiem 1 rok i odeszła w środę-pracowała ze mną w jednym pokoju (byłyśmy tylko dwie).
POza tym katarzysko okropne mam, ale jak sie zmobilizuję to uzupełnię ten tekst.

Metody mycia włosów kręconych:
- OMO - ODŻYWKOWANIE/MYCIE/ODŻYWKOWANIE
Moczysz włosy pod kranem/prysznicem. Nakładasz odżywkę na długość włosów (nie trzesz, nie szarpiesz), następnie bierzesz szampon (bez silikonów) i nanosisz go palcami na skórę głowy - tak by ominąć włosy i myjesz skore głowy masując. Spłukujesz wszystko - szampon i odżywkę, po czym nanosisz drugą odżywkę - treściwszą (w sensie odżywczą, a nie bardziej naszpikowana silikonami!), po odpowiednim upływie czasu dla danej odżywki-spłukujesz ją.
- mycie odżywką - By do tej metody przystąpić najpierw trzeba porządnie oczyścić włosy - jeśli były używane przez nas kosmetyki z silikonami. Najlepszy na to sposobem będzie dodanie do szamponu (którym dotąd myłyśmy głowę) sody oczyszczonej lub aspiryny (ważne by po takim oczyszczeniu pożądnie nawilżyć włosy i do ostatniego spłukania dodać łyżeczkę octu winnego lub soku z cytryny - który to odczyn domknie łuski włosów). Mycie odżywką przebiega tak jak mycie szamponem, masujesz nią skalp (porządnie-ale delikatnie) i nanosisz niedużą jej ilości delikatnie na długość włosów, chwilę czekasz (możesz w tym czasie brać prysznic) i spłukujesz, po czym nałóż odżywkę treściwszą.
Do mycia włosów tą metodą używam powinno się tylko odżywki z prostym składem-bez silikonów, protein i nawilżaczy. Chodzi przecież o to, by włosy umyć a nie odżywić (co będzie dalszym etapem w pielęgnacji). Cięższe moga sparwić że włos po umyciu i wyschnięciu będzie
wyglądał jak niedomyty i oklapnięty, bez życia, matowy.
Prawidłowość jest taka, że najlepiej do tej metody nadają się najtańsze odżywki - tym lepiej, bo do mycia idzie jej dużo więcej niż szamponu.
Nie znaczy jednak, że każda tania odzywka jest dobra do umycia nią głowy.
Sukces w tej metodzie odniesiesz stosując ją dokładnie, masaż skalpu jest nieodzowny, gdzieś w sieci wyczytałam, że "jak zrobisz to na pół gwizdka, to efekt tez będzie półgwizdkowy".
Myjąc włosy odżywką należy jednak co parę tygodni umyć skalp zwykłym szamponem (jak będziecie myć odżywką same włosy i skalp wam zasugerują kiedy już czas na "poo").
Można też mycie odżywką stosować naprzemiennie z OMO.

Sprawdzone Produkty do mycia włosów kręconych:

dodatkowe informacje o myciu odżywką znajdziecie tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=27
c.d.n.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.




Edytowane przez kosmarka
Czas edycji: 2009-10-31 o 18:25
kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora