Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-04, 13:24   #1845
Neni1984
Zakorzenienie
 
Avatar Neni1984
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 698
Dot.: Nie mogę używać filtrów :(

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Mnie podrażniał filtr Lirene spf 50 w ten sposób.Pierw znośnie,później coraz gorzej,zaczerwienienie,pi eczenie i taka kaszka. Próbowałam naturalnego filtra sante spf 30(emulsja do opalania).Nie podrażnia,ale za to bieli(mam dość ciemną cerę) i tłuści. Do ogrodu się nadaje,ale nie na miasto. No i w końcu trafiłam do dermatologa i polecono mi filtr iwostin na naczynka spf 20 na policzki(tam mam skórę naczynkową).Dostałam próbkę kremu(ale w wersji na noc).
Używałam go latem kiedy wychodziłam z domu.Na lato w mieście wystarczył.Jeszcze teraz go kończyłam.Z tym,że na wizażu panuje nurt,że na lato spf50.Zresztą zimą też wiele osób się tak filtruje.
Piszę to,żebyś wiedziała,że każdy się męczy szukając filtra.Praktycznie ciężko trafić za pierwszym czy drugim razem. Najlepiej szukać próbek po aptekach.
Ja zrezygnowałam z filtrowania..Nie wiem co wykombinuje w przyszłym roku,pewnie przerzucę się na kosmetyki mineralne jako filtr miejski a na plażę jakiś filtr czysto mineralny. Na pewno do chemicznych nie wrócę.Szczerze mówiąc poczytałam składy produktów z filtrami i niestety,ale nie bardzo mogę coś trafić.Nie dość,że ceny jak z kosmosu.To albo alkohol,albo propylen glycol albo filtry przenikające i podejrzane o negatywne wpływy na organizm.Poza tym ja nie toleruję na twarzy nawet podkładu,a co dopiero filtr,jakiś puder itd.i to w upały.Ale to moja decyzja,wiem że ryzykuje zmarszczami,pogorszeniem stanu naczynek itd.
Sama musisz wybrać.Wszystko zależy jaką masz skórę.

Nie napisałaś nic czy musisz stosować filtry czy chcesz. Jeśli musisz(kwasy,retoinoidy,i td) to nie ma zmiłuj,szukaj filtra do skutku.
Jeśli to kwestia wyboru,to już Twoja decyzja.

Hmm.Zapomniałam napisać wcześniej ale są już dwa spore wątki na biochemii o filtrach. Jest też wątek o filtrach mineralnych.Może tam poszukaj.Jest też wątek o zwątpieniu filtrowym.
A co do tego wątku,to może powinien być dopięty do jakiegoś istniejącego?Strasznie dużo wątków o filtrach się tworzy.

Ps.aha,u Ciebie to ja obstawiam o podrażnianie alkohol albo ten octocrylene.
U mnie w mieście próbek próżno można szukać, obleciałam wszystkie możliwe apteki, a mamy ich niemało. Poza tym boję się nawet posmarować kolejnym filtrem Wolałabym najpierw ustalić, co może tak działać niż eksperymentować na sobie

Filtrów stosować nie muszę, ale bardzo bardzo bym chciała...
Wtedy mogłabym pozwolić sobie również na toniki z kwasami i kremy z kwasami.. marzenia.

Może powinnam wybrać się do dermatologa?
Neni1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując