Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 12:33   #2570
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez AguniaT Pokaż wiadomość
Agta - ja mam 2 modele z DM i jeden Lepela, w których 65 rozciąga się max. do 68 cm. Przy moich 71 luźno i wdechu nawet 75 - dla mnie te staniki są zbyt ciasne, mnie robią krzywdę.
Też nie mam tłuszczyku raczej (widać moje zdjęcia na balkonetce).
Wiem dlaczego tak napisałaś i masz rację oczywiście, natomiast twierdzę, że są osoby, które nie będą tolerowały ściskania, nawet jeśli jest konieczne.
Wczoraj Ravisha DM (65DD) mierzyła u mnie dziewczyna ze ścisło 65 i luźno 69. A nosi same 60... Nie dała rady zwyczajnie.
I to pewnie ten wyjątek, o którym wspominasz. Natomiast to jest tak ja mówisz, to nie rozmiar czyli to co na metce, ale to co czujemy na ciele i nasza osobista tolerancja.
Ktoś na górze napisał, że lubi się ściskać, ja przeciwnie.
Ile nas tyle odczuć
Oby każda nosiła jednak dobry stanik.
A początkujący potrzebują wytycznych, po to są teorie doboru biustonosza.
Czyli zaniżać należy, ale do doboru stanika dla siebie używamy oprócz kalkulatora, miarki i wytycznych - przede wszystkim głowy
To są właśnie wyjątki, o których pisałam. Póki co wchodząc do pierwszego lepszego bieliźniaka, czy w jakiegoś H&M dostaniemy stanik, który ma obwód stosunkowo luźny. Nawet w "ekskluzywnym" Triumphie staniki mają luźne obwody. Lepel, czy DM nie są powszechne nawet w polskich "uświadomionych" sklepach, a z tego co się orientuję to nie wszystkie ich modele są aż tak ścisłe.

Ale lobbowanie wśród producentów to między innymi walka o to, aby spełniali oni normy i trzymali się swoich tabelek. Mam nadzieję, że za dwa, trzy lata już w większości przypadków stanik, który na metce ma obwód 70 będzie mogła nosić kobieta, która ma pod biustem 68-72 cm i to mierzone "normalnie" czyli bez dużego ściskania miarką.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora