Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-02, 22:11   #1848
la fraise des bois
Raczkowanie
 
Avatar la fraise des bois
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A moje zwątpienie filtrowe sięgnęło zenitu. Od niedawna koniec mojej niezbyt długiej przygody z filtrami(co oznacza niestety koniec stosowanie dirosealu który chwaliłam na kwc).Wiem ,że większość wizażanek tego nie pochwali ,ale...moja skóra filtrów nie lubi.Avenki -krem, emulsja ,mleczko były stosunkowo najlepsze ale podrażaniały po jakimś czasie wszystkie. Próbki biodermy rozwscieczyły moją cerę, lirene to samo, la roche też nienajlepiej, vichy nie próbowałam ale ogólnie moja bardzo kapryśna cera nie lubi tej firmy. Mineralnych też próbowałam. Zachwalany stabilny rosmanowski to też nie to nawet jeżeli chodzi o ciało(alergik ze mnie).I mam dosyć, tak bardzo ,że układam sobie nowy, bezfiltrowy plan pielęgnacji. Rozmawiałam z dermatologiem i powiedział mi ,że widocznie taką mam skórę ,że któryś składnik tego wszystkiego co wypróbowałam z nią nie gra.I obawiam się ,że ma rację.
A filtry mnie albo zapychają, albo podrażaniają, albo rozwścieczają naczynka. KAŻDY. Jest to na tyle uciążliwe ,że stosując je wyglądam znacznie gorzej niż kiedy daję skórze odpocząć. Teraz podleczam cerę olejem jojoba z olejkiem z drzewa herbacianego, naczynka na razie sobie hulają samopas bo oprócz diroseala i auridermu(czekam aż skóra się uspokoi bo podrażniona zle reaguje na denat z w.w.)nie znam nic skutecznego/nie uczulającego.(W planach mam zakupienie zachwalanej kocanki-a noż zastąpi moj diroseal.)
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na BEZFILTROWĄ pielęgnację super trudej naczynkowej, wrażliwej na wszystko, skłonnej do zapychania cery(do tego wszystkiego z bliznami po lekkim trądziku neuropatycznym i zaskórnikami otwartymi na nosie a zamkniętymi na polikach) proszę o pomoc .
Ps.Nie neguję filtrów samych w sobie wiem ,że teoretycznie są do mojej cery bardzo wskazane-ale przynajmniej do wiosny kiedy mocniej przygrzeje nie sproboje nic nowego bo boje się kolejych problemów..
Ps2.Filtromaniaczki proszę o wyrozumiałość- byłam w stanie tolerować lekkie zapchanie, bielenie, świecenie, ciasto na twarzy ale nie ogromne podrażnienia(mam lekką postac azs od zawsze) podrażnienia i nowe naczynka. Nie widzę po prostu sensu ochrony przed tymi szkodliwymi promieniami jeżeli to tak bardzo zle wpływa na moją cerę-nieustanne podrażnienia wydają mi się gorsze od uva i uvb razem wziętych(nie opalam się od zawsze, filtruję na mocnym słońcu też od zawsze i tego nie zamierzam zmieniać).Piszę to po wypróbowaniu chyba połowy apteki i drogerii. Wygląda na to ,że filtr nakładany w letnie dni na wycieczkę rowerową się sprawdza na co dzień nie chce dobrze działać(co mi się te filtry kumulują w skórze czy co?)
la fraise des bois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując