Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zasady zdrowego odżywiania sposobem na lepsze jutro.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-09, 13:27   #3
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zasady zdrowego odżywiania sposobem na lepsze jutro.

Cytat:
Napisane przez Dociakowa Pokaż wiadomość
10zasad zdrowego odżywiania:
1. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów
2. Pij przynajmniej 1litr wody niegazowanej dziennie
3. Spożywaj dużo produktów zbożowych
4. Pij codziennie co najmniej 2 duże szklanki mleka
5. Spożywaj z umiarem mięso
6. Jedz codziennie dużo warzyw oraz owoców
7. Ograniczaj spożycie tłuszczów zwierzęcych
8. Unikaj cukru oraz słodyczy
9. Ograniczaj spożycie soli
10. Unikaj alkoholu
Pozwól że przedstawiając siebie i swoje grzechy odniosę się do Twoich 10 przykazań Tak więc...
1. Czasami ma ochotę cały dzień jeść jedno i to samo, zaś są też dni, że zjadłabym dosłownie wszystko. I te i te dni są dla mnie zgubne. No bo gdy jem cały czas to samo nie dostarczam organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, zaś gdy chciałabym jeść wszystko to tak robię przez co się przejadam.... tak wiec ani w jedną ani w drugą stronę, a złotego środka odszukać nie potrafię
2. Z tym akurat nie mam problemu, dzbanek o pojemności 1,6l stoi na stole, w nim kilka plasterków cytryny, bez problemu raz na dzien jest pusty
3. No i problem. Bo spożywając dużo produktów zbożowych ...tyję. Tak, nic na to nie poradzę. Jeżeli jestem na diecie na ktorej musze ograniczać węglowodany, jestem przeszczęśliwa bo wszystko idzie idealnie, ale gdy tylko zaczne codziennie jeść owsiankę, kromkę ciemnego pieczywa od razu waga skacze w górę
4. Od mleka bardziej wolę napój sojowy albo kefir 1%
5. Mięso jem maksymalnie 2 razy w tygodniu, zazwyczaj jest to pierś z kurczaka
6. Pomidory do obiadu, plastry papryki gdy napada mnie ochota by coś przegryźć. Tak wiec z tym punktem kłopotu mieć nie bede
7. Prawie w znikomych ilościach wiec tu też nie widze problemu
8. Z tym akurat to ja sobie chyba nie poradzę Jestem ogromnym łasuchem, do tego mój TŻ również, tylko że on przy swojej figurze może sobie na to pozwolić, ja niekoniecznie
9. Soli nie używam wogóle.
10. j.w.- alkohol mógłby dla mnie nie istnieć
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując