Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zasady zdrowego odżywiania sposobem na lepsze jutro.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-09, 16:00   #14
truskawkax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 242
Dot.: Zasady zdrowego odżywiania sposobem na lepsze jutro.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Sorry, ale to bzdury, tj. konkretnie punkty 3, 4 i 5. Wystarczy przeczytac 10 przykazan zdrowego zywienia dr. Berardiego przyklejone na dietetyce. Chude, pelnowartosciowe (a wiec odzwierzece) bialko powinno sie spozywac w kazdym posilku. Tak sie nie da zrobic ograniczajac mieso/jedzac je rzadko - sila rzeczy bedzie w codzinnym jadlospisie.

Natomiast jesli chodzi o produkty zbozowe - jak to "duzo"? Jako zrodlo wegli zlozonych - owszem, ale co ma znaczyc to "duzo" i dlaczego niby?

Jesli chodzi o mleko - jest slabym zrodlem bialka, ma duzo wegli prostych (co jest wbrew punktowi o ograniczaniu cukrow). Duzo owocow codziennie to tez duzo cukrow prostych. Bez sensu.

Zreszta punkt o ograniczaniu tluszczy odzwierzecych to tez bzdura - powinno sie jesc ich odpowiednia ilosc, a nie ograniczac bezmyslnie
no wlasnie co z tymi owocami? bo ja jak nie jem slodyczy to strasznie mi sie chce slodkiego(ze tak brzydko sie wyrzaze) i jem duzo owocow moge zjesc nawet dziennie 4 jablka i 4 kiwi czy to nie za przesadnie?

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez marzenioholiczka Pokaż wiadomość


Pewnie że możesz się dołączyć, mnie właśnie też dopadł efekt jojo czego potwierdzeniem są te 2 zbędne kilogramy. Tak więc bardzo sie cieszę, że również dołaczasz do mnie



Od poniedziałku się po prostu ograniczam, staram się jeść wszystko z naciskiem na warzywa i białko, w ramach przekąski jem paprykę, a słodycze zastępuję jak juz wspominałam maślanką o smaku pieczonego jabłka Niestety nie potrafię się teraz zmotywować do ćwiczeń, chciałabym sie na coś zapisać, ale samej nie chcę, a na basen z koleżanką iść mi wstyd, że celulit, że tłuszczyk, że rozstępy... wiec zataczam błędne koło...



Chyba dla większości największym problemem są słodycze. Więc trzeba je czymś zastępować



Ostatnio czytałam coś o pozytywnym dla odchudzania wpływie wapnia zawartego w mleku. Ja jednak wolę napój sojowy albo maślankę

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------


Dziękuję za wskazówki.
no wlasnie chyba to jest najgorsze (efekt jo jo) tyle meczenia a potem nic spowrotem waga wraca ja mialam tak zawsze niestety i do tej pory walcze z tym tluszczem ale teraz stawiam na zdrowe odchudzanie
__________________


Odchudzam się.
63
-62.5-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53

1.01.2010-bez chipsow
17.02.2010-bez słodyczy

KOCHAM; ciuszki, butki,biżuterię, Mojego M, truskawki, sh, torebki, Włochy, modę, stare piosenk
i
truskawkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując