Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas azelainowy na przebarwienia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-21, 12:02   #41
WAgulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 39
Dot.: Kwas azelainowy na przebarwienia

Witajcie-czy rzeczywiście już jest za późno na kurację AD? Stosując tylko na noc, a na dzień filtry-tez niebezpiecznie? przeczytalam sporo wątkow na ten temat-az mi czacha dymi -ale wciaz nie mogę pukładać sobie paru spraw i doczytać sie szczegółów-moge podpytać troche? ja mam cerę raczej suchą , sucho-mieszana? sama nie wiem ( praktycznie od razu po umyciu musze zastosowac krem, bo inaczej ściaga mnie okropnie) -ale z zaskórnikami, krostkami, grudkami-przewaznie ciągle odnawiającymi sie w tych samych miejscach, wiecznie przy niej grzebię i wyciskam (wiem, wiem-nie wolno-ale to nałóg) i wygląda nieciekawie.Chcę się pozbyć raz na zawsze tych niespodzianek , wygladzić,bo przebarwień pokrostkowych oczywiscie rownież masa-bez podkladu nie wyjdę z domu nawet wyrzucic smieci. I moje pytanka :
1.czy używając AD można robić peeleng również?-np.raz w tygodniu?i jaki-jezli mozna-taki zwykły mechaniczny ( np.AA rewitalizujący)czy enzymatyczny lepiej, a typu domowa mikrodembrazja -odpada raczej? (wlasnie kupilam sobie z Lirene i jestem w trakcie używania-raz na tydzien juz drugi raz zastosowalam )i co z tym Ad-poczekac az skoncze? czy mozna peelengowac się w mięczyczasie????
2.Jak wysoki filtr na dzien? 30+ z Loreala na przyklad wystarczy? czy większy?
3.czy podklad (uzywam City Matt) mogę normalnie używać? nie obejdę sie bez niego -na to zwykle puder w kamieniu(czy przezucić sie na skrobie? coś mi w oczy wpadlo, ze nie bardzo zwykle pudry mozna uzywac przy ad-ale jeśli AD nie używam na dzien-to mogę normalnie stosowac swoj zwykly makijaż?
4. czy podczas uzywania AD jeszcze jakieś puntowe maści na krostki mozna stosowac, czy on juz na krostki dziala wystarczająco? (uzywam Acnofan przeważnie)
5.I ostatnie-czy po godzince od nalozenia wieczorem Ad mogę polozyc na to zamaist kremu nawilzającego coś silniejszego? np.maseczkę na noc nawilząjącą, lub tłustrzy kremik? boję sie przesuszenia skory bo i tak dosyć sucha jest.
Poradzćie proszę-widzę, ze jesteście naprawdę fachowcami-a ja na temat kwasow niby czytam-ale jednak sporo takich szczegolikow jeszcze mi sie nasuwa i nie znajduję odpowiedzi.Będę wdzięczna.pozdrawiam.
WAgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując